Her Yaz …

Bu blog yazımda sizlere bu yaz tatilimin nasıl geçtiğini anlatacağım…

Ama öncelikle yaz tatilinin benim için önemine değinmek istiyorum. Bence yaz tatili öğretmenler, öğrenciler ve diğer çalışanlar için çok önemli, çünkü tüm yıl çalışıp yoruluyoruz ve dinlenmeye ihtiyacımız var. Ben bu sebepten dolayı yaz tatilini çok önemli buluyorum fakat bazı öğrenciler yaz tatillerini hep boş iş yaparak veya çok çalışarak geçiriyorlar bence ikisi de yanlış.

Ben her yaz olduğu gibi yaz tatilimi dolu dolu geçirdim. Her gün kitap okudum ve test çözdüm aynı zamanda çok da eğlendim. Bu yaz tatilimde Bursa’ya İzmir’e ve Antalya’ya gittim.

İlk olarak Bursa’ya gittik çünkü neredeyse bütün akrabalarım orada yaşıyor ve ben Bursalıyım. Bursayı seviyorum çünkü Marmara Bölgesinde olduğu için çok doğal ve yeşil fakat son zamanlarda çok göç olduğu için çok hızlı bir nüfus artışı yaşandı. Bunun sonucunda çarpık kentleşme, trafik sorunu ve hava kirliliği ortaya çıktı.

 

İlgili resim

Bursa’dan sonra İzmir’e gittik ama İzmir’de İzmir’in incisi yani Özdere’ye gittik. Özdere benim küçüklüğümden beri gittiğim tatil beldesi. Orada dedemlerin yazlığı var ve her yaz oraya ben ve benim ailem dışında dayım, yengem, kuzenlerim de geliyor. Bu yaz da öyle oldu, ders kitaplarım ve kuzenlerimle dopdolu günler geçirdim.

özdere çukuraltı ile ilgili görsel sonucu

Ve son olarak Antalya’ya gittik. Antalya’da 2 farklı otelde kaldık ve en az Ankara’da eğlendiğim kadar orada da eğlendim nasıl olsa deniz, kum ve güneş…

İlgili resimblue waters club side ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

 

 

 

 

(Visited 113 times, 1 visits today)