Her yerin İnsanı

Öncelikle sadece bir ulusa değil de bütün bir dünyanın vatandaşlığına sahip olsanız nasıl olurdu? Dile kolay söylemesi ama aslında o kadar kolay değil.Belki daha önceden duymuşsunuzdur uçakta doğan bebekler tüm dünyanın vatandaşı sayılıyor diye ama dünya vatandaşlığı o kadar kapsamlı ve özel ki bir doğum ona yetmiyor.Yani uçakta doğdunuz zaman Dünya vatandaşı olmuyorsunuz.Peki nasıl olunuyor?

dünya vatandaş ile ilgili görsel sonucu

 

“Dün gece Broadway’de harika bir müzikal izledim. En kısa zamanda tekrar izleyeceğim.”

“İki gün önce ise Tai Lopez’in seminerine katıldım. Keyifli ve faydalıydı, birçok not aldım.”

“Harvard Üniversitesin’de Dr. Marjorie Garber’den edebiyat dersi aldığımı, Shakespeare üzerine yaptığı 1 saatlik konuşmayı zevkle dinlediğimi de söylemek isterim.”  Eğer siz de böyle keyifli vakit geçirmek istiyorsanız öncelikle bu işin tek başına dil bilmekten ibaret olmadığını bilmelisiniz. Dünyanın her yerinde geçerli olan hem akademik hem sosyal açıdan kapsamlı bireyler olmalısınız. Ayrıca kendi kültürünüzü kaybetmeden yeni kültürler öğrenmeye açık,dünya sorunları ile de ilgili olmalısınız.Şimdi eğer bunların hepsini yaptıysanız sahip olamnız gereken bir kaç diploma var:“Cambridge Uluslararası Genel Ortaöğretim Eğitimi Sertifikası’na (IGCSE)”,”BTEC (Business and Technology Education Council)” ve “Advanced Placement (AP) ” gibi.

 dünya vatandaşı ile ilgili görsel sonucu       dünya vatandaşı ile ilgili görsel sonucu

 

Ayrıca bazı ülkelerin kendine has koyduğu kurallar var. Genel olarak ülkede belli bir yılın üstünde yaşamanız gerekiyor. Amerika’da vatandaş olmak için önceden sadece orada doğmanız yeterdi ama şu an bu kural yok ya askerlik yapmanız gerek ya da anne veya babanızın Amerikan vatandaşı olması gerek.Kanada’da vatandaşlık sınavı denen bir sınav var. Gelelim Almanya’ya evlililik tek çözüm eğer orada doğmadıysanız ve aileniz Alman değilse.İngiltere’de iş maddi boyutta 200.000 sterlininiz varsa vatandaşlık sizindir.Ayrıca eğer 1 Ocak 1983’ten önce İngiltere’de doğduysanız da vatandaş olabilirsiniz.Tek dil gerektiren ülke Japonya orada ise sistem şöyle ülkede 5 yıl yasal olarak yaşamanız ve iyi derecede Japonca bilmeniz gerek.

İşte Vatandaşı Olmak İstenilen 20 Ülke ve Şartları

Size şunu söyleyeyim eğer gerçekten Dünya vatandaşı olmak istiyorsanız her ülkeye faydalı olmanız gerek ve en önemli şartlardan biri ise temiz, eğitimli,saygılı bir sicil . Sadece dil bilmeniz gerekmiyor yani

 

https://fotogaleri.haberler.com/iste-vatandasi-olmak-istenilen-20-ulke-ve-sartlari/ Merak edilen bütün vatandaşlı şartları burada var.

 

(Visited 60 times, 1 visits today)