Hera’ya Mektubum

Hera’ya,

Canım kızım seni ve babanı kadar çok sevdiğimi zaten biliyor olmalısın sana bu mektupta benim bu hayatta sana vermek istediğim bazı vaatleri ve hayatının herhangi bir evresinde uygulamanı istediğim tavsiyemi paylaşacağım.

Sana ilk tavsiyem doğru insanlar hakkında olacak biliyorum karşına her zaman doğru insanlar çıkmıyor ama bunu biraz tecrübe edindikten sonra ayırt edebiliyorsun aslında sana verebileceğim en büyük tavsiye de bu. Hayatta her zaman senin yanında olamayabilirim ama yanında olduğum sürece sana her zaman destek olmaya çalışacağım, her zaman arkanda duracağım ama arkanda durup her darbe yediğinde veya ben artık yoruldum dediğinde pes etmene izin vermeyeceğim. Eğer bir gün pes edersen seni yeniden başlamaya teşvik edeceğim, ne kadar düşersen düş seni her zaman tekrardan başlamaya teşvik edeceğim.

Her zaman her şeyi başarmak zorunda değilsin, her zaman başarılı bir insan olmak zorunda değilsin ben senin her türlü yanındayım. Benimle her şeyini paylaşmanı istiyorum, beni sadece annen olarak görmeni istemiyorum senin sırdaşın, dostun ve arkadaşlarına sürekli bahsettiğin havalı annen olmak istiyorum. Senin bana güvenmeni istiyorum ne olursa olsun senden maddi ve manevi desteğimi gücüm yettiğince sana verebilmek istiyorum, her zaman yanında ben olmayabilirim ama ben olmadığımda da senin kendi ayakların üzerinde durabilmeni istiyorum. Seni haklarını bilen bir birey olarak yetiştirmek istiyorum kendini sonuna kadar savunmayı öğretmek istiyorum. Seni nasıl olursan ol, kimi seversen sev her halinle seviyorum. Ağladığında veya pes etme eşiğine geldiğinde yanında olacağım… Gece kâbuslarla uyandığında veya karanlıktan korktuğunda yanında olup sana sımsıkı sarılacağım. Eğer çalışkan olmazsan sana hiç kızmayacağım eğer olursan ise seni her daim en iyi yerlerde okutmak için sana destek olacağım.

Eğer biraz bana çekmişsen alışverişi eminim ki çok seveceksin, seninle alışverişe çıkıp çılgınlar gibi alışveriş yapmak istiyorum. Sana gezmeyi sevdirmek istiyorum tıpkı benim ailemin ben küçükken beni gezdirdiği gibi ben de seni gezdirmek istiyorum, büyüyünce birlikte kız kıza gezelim istiyorum, dünyanın her yerini birlikte gezelim istiyorum. Seninle akşamları evimizin camının önünde oturup kitap okumak istiyorum, sana kitap okuma alışkanlığı kazandırmak istiyorum. Belki bir gün ben de sıkıntılar yaşayıp sana gelirim sarılırım işte o zaman senin de bana destek olacağını biliyorum çünkü seni ben yetiştirdim, hayatta her şeyi ben öğrettim sana.

Seni ne olursa olsun çok sevdiğimi ve san her zaman destek olacağımı asla unutma kendine iyi bak…

Annen

(Visited 40 times, 1 visits today)