Yeni Yıl Herkesin Olsun!

 Yeni yıl denince hepimizin aklına çam ağaçları, noel baba, kar, kardan adamlar, hediyeler, tombala, gece eğlenceleri ve daha nice güzel şeyler gelir.  Aslında yeni yıl geceleri insanların en çok eğlendiği gecelerden biridir. Hatta o çam ağaçlarını süslemek bile insanlara huzur ve mutluluk verir. Yılbaşı gecesi çamın üstündeki ışıkların parıldaması, altındaki hediye paketleri sonra o hediye paketlerinin büyük bir heyecanla açılması ve hediyeleri gördükten sonraki mutluluk anı paha biçilemez derecede güzeldir. En güzel kısımlardan biri de yemek kısmıdır. Bütün aile bir araya gelip hep birlikte yemek yerler ve sohbet ederler. Yemekten sonra da tombala dans ve eğlenceli şeyler yapılır.

 

37969__christmas-tree-fireplace-q_p

Aslında yeni yıl, insanları bir araya getirmek için iyi bir bahanedir. Özel günler dışında aynı şehirde ve hatta aynı apartmanda otursak bile birbirimizi en fazla 3-4 defa görebiliyoruz. Günlük hayatın koşuşturması bizleri o kadar yorgun düşürüyor ki ailemizle bile doğru düzgün vakit geçiremez hale geldik. İşte bu yüzden yeni yıl buluşmak, beraber vakit geçirmek için iyi bir bahane oluyor.

Kısacası yeni yıl bir kısmımız için çok güzel bir şey. Ancak bazılarımız için hiçbir anlamı olmayan ve hatta korkunç bir şey olabiliyor. Çünkü bazılarımızın bizler gibi akşamları gelip sığınabilecekleri bir evleri yok ve onlar bütün bir geceyi hatta bütün bir kışı dışarıda titreyerek geçiriyorlar. Biz evlerimizde, lokantalarda, eğlence merkezlerinde eğlenerek vakit geçiriyorken onlar bir an önce sabah olsa da şu soğuktan biraz olsun kurtulsak diye dua ediyorlar.

irm1lenh 

Dışarıda kar yağarken bizler evlerimizde kar tanelerinin yere usulca düşüşünü izlerken dışarıdaki insanlar için her bir kar tanesi onları biraz daha üşüten, canlarını biraz daha acıtan ve ruhlarını biraz daha yoran hava olayından başka hiçbir şey değil. Aslında bu durumu anlatan çok güzel bir hikaye kitabı var. ”Kibritçi Kız”. Bu kitap piyasada çocuk kitabı olarak geçse de yediden yetmişe herkesin okuması ve içinden birçok ders çıkarılması gereken bir kitap.  Bu kitabı okuyan en bencil en nankör kişi bile biraz empati yapıp onların da durumunu anlayacak bir hale gelebiliyor.

Aslında anlatmak istediğim evet yılbaşı çok güzel bir şey. Ama eğlenirken dışarıdaki insanları da unutmamamız lazım. Mesela onlar için bir etkinlik düzenleyip en azından bir gece sıcak bir yemek yeyip sıcak bir yerde olmalarını sağlayabiliriz veya biraz para toplayıp onları üzmeden parayı verebiliriz.

Son olarak 2017 yılının yüzümüzde umut saçan gülücüklerimizin ve gönlümüzde sevgimizin eksik olmadığı bir yıl olması dileğiyle nice mutlu yıllara.*

resimli-yeni-yil-mesajlari%209

 

 

KAYNAKÇA

* www.huzursayfasi.com › Güzel Sözler sayfasından alıntı yapılmıştır.

Resimler Google görsellerden alınmıştır.

 

(Visited 168 times, 1 visits today)