Hermione Granger Olsaydım

Hermione Jean Granger JK.Rowling tarafından yazılmış Harry Potter serisinin kurgusal karakterlerindendir. Harry Potter ve Felsefe Taşı kitabında büyü okuluna gelen yeni bir öğrencidir. Kumral saçlı, kahverengi gözlü, zeki ve çok çalışkan bir kızdır. Eğer mümkün olsaydı ben bu kitap karakterini olmak isterdim.
Kitapta Ron Weasly Hermione Granger ile okuldayken dalga geçmişti ve Hermione çok ağlayıp partiye gitmemişti. Ben olsaydım partiye gidip onu önemsemediğimi ve çok güçlü bir kız olduğumu gösterirdim. Eğer Hermione Granger olabilseydim; dünyadaki bütün kötülükleri yok ederdim. Sihir ve büyü yeteneklerimi hep iyi yönde kullanmaya çalışırdım. Aç ve susuz insanlara gökyüzünden yiyecek yağdırırdım. Engelli ve hasta insanları iyileştirirdim. Savaşları sona erdirirdim. Hermione gibi çok zeki ve güçlü olmak isterdim. Kötüye giden dünyayı tam tersine çevirirdim.
Sonuç olarak benim sihirli güçlerim yok ama çok çalışarak ve çaba harcayarak insanlara yardım edebilirim. Hepimiz bir kitap karakteri olup dünyayı kurtarabiliriz…

(Visited 33 times, 1 visits today)