Hiç Unutmamak mı Yoksa Yorulmamak mı?

Bana hiç unutmamayı mı yoksa yorulmamayı mı tercih edersin diye sorsalardı ben hiç unutmamayı tercih ederdim. Bunun birkaç nedeni var. Elimden geldiğince bunları size anlatmaya çalışacağım.

Hiç unutmamak gibi bir yeteneğim olsaydı, bu yeteneğim derslerimde bana çok faydalı olurdu.  Bir düşünsenize, zorlu bir matematik sınavım var, ancak ben başkaları gibi saatlerce çalışmak zorunda değilim. Niye? Çünkü ben matematik öğretmenimin derste anlattıklarının hepsini hatırlıyorum. Bu sayede daha önceden öğrendiklerimi matematik sınavında hiç zorlanmadan kullanırdım.

Ayrıca, sizin de bildiğiniz gibi, Afrika’da ve Hindistan gibi ülkelerde çok fazla fakir insanlar var. Bu insanlar açlık ve susuzluk problemleri yaşıyorlar. Eğer ben sıradan bir meslek sahibi olmayıp bir BİLİM İNSANI olursam bu insanların problemlerini çözmek için kitaplar okurum veee diğer profesör arkadaşlarımın bulduğu iksirlerle kendi bulduğum iksiri karıştırarak bir çözüm bulabiliriz. Yani, hiç unutmama yeteneğimi başka insanlara faydalı olacak şekilde de kullanabilirim.

Gördüğünüz gibi, hiç unutmamak gibi süper bir yeteneğin hem bana hem de başkalarına katkısı olabilir. İşte bu nedenlerle, böyle güzel ve faydalı bir yeteneğe sahip olmak isterdim. Kim istemez ki?

(Visited 38 times, 1 visits today)