Hiç Yorulmazsak Ne Mi Olur?

Hiç unutmamak mı? Hiç yorulmamak mı? Bu konu kişiden kişiye değişebilen bir konudur. Ve herkes bu konuda farklı görüşlere sahip. Kimi insan unutmamayı seçiyor sebebi ise her şeyi hatırlamak ve yaptığı yanlışları bir daha yapmamak. Kimisi ise yorulmamayı seçiyor çünkü günlük yaşamda iş hayatı, okul, vs. insanları yorabiliyor ve bazen dinlenmek için zamanı bile olmaya biliyor.

Ben eğer ikisinden birini seçecek olsaydım hiç yorulmamayı seçerdim çünkü: Baktığımız zaman insanın günde ortalama uyuma veya dinlenme süresi 8-10 saat arası ve bu neredeyse günün yarısına tekabül ediyor. Bu zaman diliminde birçok şey yapılabilir ders çalışmak, spor yapmak vb. hiç unutmamayı seçmememin nedeni ise: Eğer her şeyi hatırlıyor olsaydık düşünemeyeceğimiz kadar çok yorulurduk, yaptığımız bütün yanlışları hatırlamak bana kalırsa hem iyi hem de kötü bir şey. Çünkü yaptığımız ve hayatımız boyunca hatırlamak istemediğimiz bir yanlışı her gün hatırlamak kötü bir şey olsa gerek. İyi tarafı ise, hayatımız boyunca yaptığımız hataları bir daha yapmayacak olmamız. Ama bana kalırsa yorulmamamın hiçbir kötü tarafı yok ve bu bize her konuda yardımcı olabilir. Eğer kendimden örnek vermek gerekirse, ders çalışırken yorulmamak ya da basketbol oynarken hiç dinlenmeden koşmak çok harika olurdu. Ve bu durum durum tüm dünyayı etkileyecek bir şey olurdu. İnsanoğlu artık yaratılışından farklı bir evreye ulaşmış olacak eğer böyle bir şey mümkün olmuş olsaydı. Ve belki de dünya şu an bambaşka belki daha iyi belki de daha kötü bir yer halini alacaktı. Ama bana kalırsa çok daha iyi bir dünya bizi bekliyor olacak. Sadece bir insan olsa bilebirçokk insanın yapacağı işi kendi başına yapmak bu dünya için iyi bir şey, benim düşüncem. Kötü yanı ise birçok insan işsiz kalabilir ve bu dünyanın dengesini fazlasıyla bozabilir. Ve daha kötü ise hiç yorulmayan insanın hayatı tehlikeye girebilir ve bunun olmasını hiç kimse istemez. Aynı zamanda her şeyi hatırlamakta fazlasıyla işe yarayabilir. Özellikle de devlet işlerinde çok yardımcı olabilecek bir şey ve hatırlamamız gereken her şeyi düşünmeden aklımıza gelmesi çok güzel bir şey olurdu.

Ama sonuç olarak seçecek olsaydım kesinlikle hiçbir şekilde yorulmamayı seçerdim. Çünkü: günlük hayatımda daha çok işime yarayacağını düşünüyorum. Ama tabii ki de her şeyi hatırlamakta işime yarayabiliyor ama benim kendi düşüncem hiçbir zaman yorulmamayı seçmeyi seçerdim ve bence en mantıklısı da bu.

(Visited 42 times, 1 visits today)