Hikayemin Asıl Başlangıcı

İnsan, yeryüzüne adımını attığı ilk andan itibaren büyük bir hikayenin içinde doğar. Fakat insan olduğumuz sürece bu hikayenin yarısını oluştururuz ve hikayeyi tamamlamak için yanımıza değişik türden , birçok bize benzeyen canlı sahiplenmeye çalışırız ,fakat bu hikayeyi gerçekten tamamlamak ister misiniz, gerçekten hayatla ilgili her şeyi bilmek? Benim hikayemde ben bir sabah uyandığımda hayvan kılığına girebilen biriydim. Daha doğrusu sabah uyandığımda benden bir seçim yapmamı istediler. İki birbirinden karışık seçim… Benim seçimim ise çok barizdi ,tabii ki de kılık değiştirmeyi seçecektim.

Normal bir sabahtı aslında, bir anda kalktım ve benden bir seçim yapmam istendi. Sınavda nasıl hissedersiniz? Aslında bana sorduklarında ne doğru, ne de yanlış cevabım vardı. Ama bir sınavdaymışçasına düşünüp kararımı kısa sürede verdim. Bana sorulan sorundansa neden bana sorulduğu ve cevapladığımda hayatımda neler değiştireceği beni korkutuyordu. Sordukları soru aslında çok saçmaydı “Bir hayvan kılığına bürünmek mi istersin, yoksa bitkilerin isimlerini, faydalarını ,cinsini vb. özelliklerini bilmek mi” dedi. Cevabım tabii ki de kılık değiştirmek oldu. Çünkü çiçeğin türünü bilmek bana bir şey kazandırmayacak ama kılık değiştirmek… İşte o belki kazandıracak. Bütün bir gün bu soruyu düşünürken diğer bir güne geldi sıra. Fazlasıyla karanlık ve ürkütücü bir gün. Ama burası benim evim ,benim odam değil .İşte benim hikayem burada tam olarak başlıyor ve yenileniyor.

Burası bir okulun bahçesi. Uyandığım an bir okulun bahçesindeydim… Bir sürü tanımadığım insan vardı ve onlar da muhtemelen neden burada olduklarını bilmiyordu. Bir grup hariç. Çıkan bir kaç kişi sayesinde bütün sorularım cevaplandı. En azından neden burada olduğum hakkında. Anlatıkları şöyleydi  “Bir çok kişi burada neden olduğunu bilmiyor. Sizin gerçek hikayeniz bugün başlayacak. Size verdiğimiz seçin şansları yeteneklerinize göre verilmiştir. Ve sizde seçtiniz. İşte şimdi bunun eğitimini alacaksınız. (Yetenekleri söyleyerek dağılmamızı istedi). Ve neden bizim burada olduğumuzu sorunca. Hızlı ve pratik bir cevap verdi.” Sizin bu kanınızda var. Atalarınızdan gelme bazı özellikleri siz de taşıyorsunuz. Nedenini sormadan bölüm başkanınızı takip edin” dedi. Salona benzer bir yere geldik ve beş kişi bize liderlik yaptı. Güçlerimizi nasıl kontrol edebileceğimizi ve ne tür tehlikeler gerçekleşeceğini anlattı. Güçlerimizde profesyonelleştik ve artık hayatımıza o ne kadar şaşırdığım yerde devam edecektim. Ve hayatımın ,benim kitabımın giriş bölümü ve gelişme bölümü pek uyuşmadı. Ama sonucun ne göstereceğini bilemeyiz.

 

 

(Visited 31 times, 1 visits today)