Hırs Başa Beladır

Kayra orta halli bir ailenin biricik oğluymuş. Ama Kayra’nın bir kötü özelliği hiperaktivite sorunları olmasıymış. Bu yüzden birçok kez olaylara, kavgalara vb. karışmış. Vücudunun birçok yerinde bulunan yara izleri bu sebepten kaynaklanmaktadır.

Bir gün arkadaşıyla okulda her zamanki gibi iddialaşırken aralarında küçük bir tartışma çıktı. Tartışma ise Kayra’nın yıldız güreşçi Muhammed Ali’yi bulup ona yumruk atıp atamamasıydı. En sonunda Kayra arkadaşına “Var mısın iddiaya? Muhammed Ali’yi bulup ona yumruk atacağım.” dedi. Arkadaşı da kabul etti. Kayra ilk önce Muhammed Ali’nin Amerika’da nerede yaşadığını buldu. Muhammed Ali Kentucky de yaşıyordu. Hemen internetten Kentucky’e olan uçak biletlerine baktı ve fiyatları görünce şoka girdi. Pasaport işini halletmişti çünkü yeşil pasaportu vardı. O kadar parayı nasıl kazanacağını düşünürken bir anda televizyonda Azerbaycan Manatı’nın yükselişe geçtiğini gördü ve iki sene önce çok ucuz olduğundan aldığı yüz Azerbaycan Manatı aklına geldi. Hemen gidip o paraları bozdurdu. Böylelikle hem gidiş hem dönüş için yeterli parası vardı. Ardından telefonundan hemen yarın sabaha olan uçak biletini satın aldı. Sabah uyanınca havaalanına gidip uçağa bindi. O sırada sabah arkadaşı Kayra’yı göremeyen arkadaşı Kayra’nın Amerika’ya gidip Muhammed Ali’ye yumruk atacağını duyurdu.

Kayra Amerika’ya vardı. Hemen bir otele girip eşyalarını yerleştirdi. Televizyonu açtı ve Muhammed Ali’nin bu akşam oteline yedi kilometre uzaklıkta bir stadyumda maçı olduğunu gördü. İşte beklediği fırsat buydu. Tek amacı arkadaşına bunu yapabileceğini göstermekti. Maç saatine yakın bir saate kadar otelde kalıp nasıl karşılaşacağını ve nasıl yumruk atacağını düşünmeye başladı. En sonunda planı hazırdı. Maç saatinden birkaç saat önce stadyumun yakınlarına gidip keşfetmeye başladı. Otoparkın hemen yanında stadyuma VIP girişi vardı. Muhammed Ali’nin nereden gireceğini tahmin etmek o kadar zor değildi. Tam kapının yanında kendi boylarında bir reklam panosu vardı. Oraya saklanıp Muhammed Ali tam girerken yumruk atacaktı. Planı hazırdı ve Muhammed Ali’nin limuzini en sonunda otoparka geldi. Muhammed Ali limuzinden inerken Kayra planı yaparken bir şey unuttuğunu fark etti. Muhammed Ali’nin korumaları olduğunu unutmuştu ama yine de riske girmeyi tercih etti.

Muhammed Ali VIP kapısına doğru yürümeye başlamıştı. Kayra reklam panosunun arkasında bekliyordu. Muhammed Ali kapıya çok yaklaştı , bütün kameralar onun üzerindeydi. Kayra bir anda reklam panosunun arkasından çıktı ve tam Muhammed Ali’ye yumruk atacakken korumalarından biri Kayra’ya bayıltıcı mermi sıktı ve Kayra bir anda bayıldı. Bütün okul Kayra çıkabilir diye Muhammed Ali’nin stadyuma girişini izliyorlardı. Bir anda bayıltıcı mermi olduğunu anlamadılar ve Kayra’nın vefat ettiğini düşündüler. O yüzden yarına Kayra için okulda bir veda hazırlanacaktı, bütün arkadaşları şoktaydı bir anda bunu kaldıramamışlardı. Hiçbiri Kayra’nın bayıldığını bilmiyordu. Kayra uyandı, polisler ifadesini aldı ve serbest bırakıldı. Kayra hemen akşama uçak bileti aldı ve sabah memleketine vardı. Okula girerken her yerde Kayra yazılı çiçekler gördü. Bir anda herkes onu görünce şok oldu ardından da sevindi. Okul yönetimi Kayra’nın gelişi şerefine bir gün tatil yaptı.

(Visited 1.709 times, 1 visits today)