Hızlı Adam

Bir gün her zaman ki gibi hava güneşli, çocuklar dışarıda ve kuşlar ötüyormuş. Sonra bir yerden bir gürültü gelmiş; ama sorun değilmiş. Çünkü gençlerin düzenledikleri açık hava partisinden gelen müzik sesiymiş. Daha sonra yine bir ses gelmiş; ama bu ses bankadan geliyormuş çünkü hırsızlık olmuş. Tam o sırada ses kesilmiş neden mi? Flaş gelip hırsızları yakalamış da o yüzden. Sonra insanların aklına bir şey gelmiş. Flaş nasıl oluşmuş, nerede doğmuş ve daha da önemlisi nasıl bu derece hızlıymış soruları gelmiş akıllarına. Flaş’a sormak istemişler ama nerede, Flaş çoktan pır diye gitmiş bile. Sonra Mert demiş ki ” Bence ayak izlerini takip edelim.” Ali ise ” Baksanıza şuraya, ayak izi yok.” Aryanın aklına sahte suç yapmak gelmiş. Diğer çocuklar bu fikri çok beğenmişler ve demişler ki ” olur hatta çok da güzel olur. Sonra onun üstüne takip cihazı koyarız.” demişler.
Aralarında toplanıp banka soygunu yapmayı planlamışlar. Ancak bir sorun çıkmış. O da kimin hırsız olacağı imiş. Mert bu kararsızlık karşısında gönüllü olarak hırsız rolü yapmaya karar vermiş.
Kostümler dikilmiş. Ardından giyinmiş. Operasyon başlamış. Mert sahte paralar ile kaçmaya başlayacakmış. Mert kaçmaya başlayınca, gözcü Ali’ye işaret vermiş. Ali takip cihazı ile ağacın üzerine beklemeye başlamış. Mert ağaca doğru koşmuş. Ardından da Flaş geliyormuş. Tam ağacın altından geçerken, Ali takip cihazını Flaşın sırtına koymuş. Mert ise çoktan kaybolmuş. Flaş hiç bir şey anlamamış. Sona tüm çocuklar bir araya toplanmış. Bilgisayarı açıp Flaş’ın nerede olduğuna bakmışlar. Ancak bilgisayarda görememişler. Çünkü takip cihazı düşmüş. Onlar da hızlı adam Flaş’ı daha da merak etmişler. Kimse nasıl bu kadar hızlı olduğunu ona soramadıkları için hep merak etmişler.

(Visited 3 times, 1 visits today)