HOGWARTS’TA BİR GÜN

Bir günlüğüne bir kişinin hayatına sahip olabilseydim o kişi Hermione Granger olurdu. Çünkü Harry Potter filmini çok severim ve büyücülük okulu Hogwarts’ı çok merak ediyorum. Sabah uyanıp o muhteşem yemek salonuna inerken duvarlardaki konuşan tablolarla selamlaşmak isterdim. Kahvaltıda boş masaların bir sihirle güzel yiyeceklerle dolmasını heyecanla izlerdim. Gryffindor sınıfındaki arkadaşlarımla keyifli ve eğlenceli bir kahvaltı yapardık.
Kahvaltıdan sonra asa dersine girerdim. Sihirli asamla büyü yapmayı öğrenirdim. Bütün gün sihirle ilgili bilgiler öğreneceğim derslere girerdim. İksir dersleri, süpürgeyle uçma dersi, kara büyüye karşı korunma deresi gibi birçok ders. Ders aralarında Harry ve Ron’ la takılırdım. Onlarla Lord Voldemort ‘la ilgili konuşurduk.
Derslerden sonra Harry’nin oynadığı Quidditch oyununu izlemeye giderdik. Ron ile Harry’i desteklerdik. Quidditch oyunundan sonra hep beraber Hagrid’ in evine gidip onla sohbet ederdik.
Hermione Granger’in yerine geçip bir gününü onun gibi yaşadığımda yapmak istediğim şey kötülüğün lordu Lord Voldemort’la savaşmak olurdu. İyiliğin tarafında olan bütün büyücülerle birlikte kötülüğü yok etmek isterdim.
Günün sonunda kutlama balosu düzenlerdik. Ama bu sefer Ron’la dans ederdim ve günümü mutlu bir şekilde tamamladım.

(Visited 13 times, 1 visits today)