Hoş Geldin Yeni Yıl

Selamlar herkese. Bildiğiniz üzere yeni yıla giriş yapmamıza çok az bir vakit kaldı. Ben de son kez içinde bulunduğumuz sene ile ilgili konuşup ek olarak da yeni yıldan beklentilerimi sözcüklere dökmek istedim.

Çoğu insanın bu konu hakkında heyecanlı olduğunu görebiliyorum. Peki hala içinde bulunduğumuz sene -2018- nasıl geçti bizim için? Bu seneden yeni seneye götürmek istediklerimiz ya da tam tersi olarak üstünü kapatmak istediğimiz olaylar var mı, hiç düşündünüz mü? Büyük ihtimalle var. Hangimiz yaşadığımız kötü ve üzücü olayları yeni, umut dolu senede tekrar yaşamak ister ki?

Az önce de söylediğim gibi yeni yıl umut demek. İnsanlar yeni yıla girerken birtakım beklentiler içinde olurlar. Para, aşk, huzur, arkadaş, ev, araba… Yeni yıldan bekleyebileceğimiz en önemli şey ise sağlıktır. Çünkü sağlık her şeyden üstündür. Aslında sağlığımız olmazsa bu saydığım dileklerin gerçekleşmesi hiçbir anlam ifade etmez. Çünkü hiçbirini yaşayamayız.

Her sene aralık ayının 31. gününde hayatlarına yeni, temiz, beyaz bir sayfa açmak isterler. Bu beklenti doğrultusunda toplum, girdiğimiz senede her şeyin çok güzel geçmesini umar. Bu fikir zaten beklentileri de beraberinde getirir. Fakat her zaman deneyimlediğimiz gibi acısıyla, tatlısıyla, iyisiyle kötüsüyle karmakarışık bir hal içinde oluruz. Tatmak istediğimiz duygu hep mutluluk olur. Bu nedenle de yeni bir seneye girerken aklımızda hep o güzel, mutlu olduğumuz anılar kalır. Kim kötü şeylerle birlikte sürüklenmek ister ki?

Yeni yılda her şeyden önce bahsettiğim gibi sağlıklı bir birey olarak yaşamıma devam etmek istiyorum. Arkadaşlarımla, ailemle, sevdiğim ve yanımda olan insanlarla birlikte huzurlu, kavgasız, mutlu bir ilişki içinde olmak da isteyebileceğim önemli şeylerden bir tanesi. Kendimle alakalı kısaca bir beklenti söylemek gerekirse hiç şüphesiz sadece şunu bilmenizi isterim: Maddi şeyler yerine manevi şeylerin ön planda olduğu, savaşsız, barışçıl ve sevgiyle yaşayan bir toplumun üyesi olduğumuz, kötülüklerin kalplerimizi karartmadığı, umut dolu, tertemiz bir yıl diliyorum. Sizler için de böyle olacağını temenni ediyorum. Kötülüklerden uzak, sizlere bol bol mutluluk getiren bir yıl olması dileğiyle…

Herkese mutlu yıllar.

(Visited 36 times, 1 visits today)