Hoşgeldin Kardeşim

Bana doğum günümde sihirli bir kavanoz hediye edildi. Bu kavanozda anılarım vardı ve bu anılardan sadece 3 tanesini seçip bir tanesini tekrar yaşama şansım vardı.

Anılarımdan ilk seçtiğim kardeşim Neva’nın doğduğu gündü yani 12 Aralık 2014. O günü hiç unutmuyorum. Bir diğer anım ise annemin teyzesi hastaneye Ankara’ya geldi ve sonrasında gitmek için uçakla gitmek istemediği için otobüs yolculuğunu tercih etti. Ben yaz tatilindeydim ve annemlerin memlekete gitmelerine daha bir ay vardı. Annem de istersem benim de teyzesiyle birlikte gidebileceğimi söyledi. Ben de hemen kabul ettim ve 2 gün heyecandan uyuyamadım. Hep hayal kurdum, otobüste film izleyecektim. Ama tabi ki her şey hayal ettiğim gibi olmadı ve sinyaller çekmedi film izleyemedim. Bu arada bu kadar heyecanlanmamın sebebi ilk defa uzun yol için otobüse binecek olmamdı. İşte bir diğer anım  bu. Gelelim son anıma. En yakın arkadaşım Beren ile tanıştığım an. Okula yeni gelmişti ve ayrı ayrı sıralarda oturuyorduk. Ama hemen arkadaş olduk. Evet şimdi gelelim bu anılara tekrar gitsem hangisine giderdim. Kardeşim Neva’nın doğduğu anıya giderdim. Çünkü Neva’nın kız olmasını çok istiyordum ve doğmadan önce Neva’nın doktoru da Neva’nın erkek olduğunu söylüyordu. Çok sonra Neva’nın kız olduğu anlaşıldı. Neva doğduğunda çok mutlu olmuştum.

Anlayacağınız benim en sevdiğim anım kardeşimin doğduğu an. Tabi ki bu seçtiğim anılardan hepsini seviyordum ama bu anım benim için daha önemli. Evet geldik benim blog yazımın sonuna; benim yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Hepinize iyi bayramlar diyorum. Hoşça kalın.

(Visited 13 times, 1 visits today)