HOŞGELDİN YARIYIL TATİLİ

MERHABA YARIYIL TATİLİ

 

Kovid-19 salgın hastalığının gölgesinde geçen bir yarıyılı geride bırakıyoruz. Ancak salgın hastalığı etkisi girdiğimiz ara tatilde de devam edecek gibi görünüyor. Bu nedenle yarıyıl tatilimi iyi planlamam ve dinlenmiş olarak yeni sömestire başlamam gerekiyor.

Karne gününde babamla birlikte babaannemi almak için arabayla Tarsus’a gideceğiz. Salgın hastalık olduğu için babaannemin otobüse, trene veya uçağa binmesini istemiyoruz. Böylece babaannemin harika yemeklerini yarıyıl tatilinde garantilemiş oluyorum. Ne de olsa can boğazdan gelir.

Tatilimin ilk gününde yapacağım ilk şey evimizdeki masa tenisi ile babamla pinpon oynamak olacak. İkinci olarak annem, babam ve kardeşim ile birlikte site dışında uzun yürüyüşler yapacağım. Böylece temiz havanın tadını çıkarmayı ve evde uzun süreden beri kapanan ruhumu özgürleştirmeyi planlıyorum. Ayrıca, evimizin bahçesinde babamla birlikte mangal yakacağım. Birkaç denemeden sonra bu işte giderek daha fazla deneyim kazanmak için yarıyıl tatili önemli bir fırsat sunuyor. Okulun ikinci döneminde yazılı sınavlar olacağı için derslerimi tekrar edeceğim. Annem, kardeşim ve ben yakın arkadaşlarımızın evine gidip, hasret gidereceğiz.

Yarıyıl tatilinin son gününde babaannemi arabayla Tarsus’a bırakacağız. Kuzenlerim Ahmet ve Simay’ı da göreceğim. Ödevlerim, tekrarlarım ve kitaplarım o zamana kadar tamamlanmış olacak. Tatil bittiğinde ise uzaktan eğitim ile bir hafta eğitim alacağız. Sonra da umarım okullarımız açılacak ve cıvıl cıvıl seslerimiz sınıflarda yankılanacak.

Ege SALDIRIM

7-B

(Visited 61 times, 1 visits today)