2016 Rio Olympics - Volleyball - Women's Semifinals Serbia v USA - Maracanazinho - Rio de Janeiro, Brazil - 18/08/2016. Brankica Mihajlovic (SRB) of Serbia hits the ball against Kimberly Hill (USA) of USA, Christa Dietzen (USA) of USA and Kelly Murphy (USA) of USA. REUTERS/Ricardo Moraes FOR EDITORIAL USE ONLY. NOT FOR SALE FOR MARKETING OR ADVERTISING CAMPAIGNS.

I Love This Game

voleybol-ekipmanlari

Merhaba ben Miray Özçelik. Size voleybolu anlatmamın sebebi en sevdiğim hobinin voleybol olması, adeta hayatımın bir parçası. Hele okul takımına seçildiğim anda o kadar sevindim ki uçacak gibiydim.

Ben voleybola başlamadan önce babam topu göremeyeceğim kadar yükseğe atar ben de tutmaya çalışırdım. Ama voleybola başladığımdan beri bu oyunu sadece anneannemlerin evine gittiğimde oynuyorum. Sonra parmak pas yapmayı, manşet vurmayı öğrenmek istedim. Fakat o kadar küçüktüm ki bunları yapmak için biraz daha büyümem gerektiğini söylüyordu babam bana. Ben yine de büyükler gibi oynamaya çalışıyordum.

fb_img_1480615050837_1480615219516

Sonra 4. sınıfa başladım ve okulumuzda voleybol kulübü kurulduğunu öğrendim. Hemen katılmak istediğimi aileme söyledim. Annem de benim için kulüp hakkında bilgi alıp bana istersem katılabileceğimi söyledi. Ben de hiç zaman kaybetmeden kulübe katıldım.

Kulübe ilk başladığımda çok az kişiydik. Ama her geçen gün sayımız arttı, büyükler ve küçükler olarak ikiye ayrıldık. Antrenmanlar çok zevkli geçiyordu. Hem eğleniyor hem voleybol öğreniyordum. Birkaç ay sonra anladım ki ben voleybolu çok iyi oynuyordum. Parmak pas, manşet derken servis atmayı bile öğrendim. Önceleri fileden topu karşıya geçirmek çok zor gibi gözükürken artık bu benim için çocuk oyuncağıydı.

fb_img_1480615159030_1480615219406

Yaz tatili gelip okullar kapanınca voleybola da ara vereceğimi düşünüyordum. Fakat hem yazlıkta hem de buradaki sitemizde voleybol sahası vardı ve ben bu fırsatı değerlendirdim. Arkadaşlarımla beraber takım kurup her gün voleybol oynuyorduk.

Yaz tatili bitip 5. Sınıfa başladığımda ortaokullu olduğum için heyecanlıydım ama aynı zamanda ortaokul voleybol takımı kurulacağını ve seçmelerin yapılacağını duyunca çok daha fazla heyecanlandım. Kendi kendime seçilme ihtimalimi düşündüm işim zordu çünkü 5., 6. ve 7.  sınıflar arasından seçilecek 12 kişi arasına girmeliydim. Seçmelere en iyi şekilde hazırlandım ve seçilmeyi başardım. Bunun için kulüpteki öğretmenlerime minnettarım.

fb_img_1480614987175_1480615219256

Şu anda okul takımında antrenmanlarıma devam ediyorum ve çok eğleniyorum. Hatta 15 Aralık’ta Ruslarla maçımız var. Çok heyecanlıyım çünkü bu benim ilk maçım olacak. Bu sporu ileride de yapmaya devam etmek istiyorum. Belki voleybolcu olup Türk Milli takımında oynarım. Güzel bir hayal ama neden olmasın?

 

(Visited 59 times, 1 visits today)