İçgüdü

İnsanlar içgüdüleri gereği avlanma hissiyatını belli zaman aralıklarıyla tatmaları gerekir çünkü bu bizim doğamızda var. İşte buradan başlayarak doğrudan belirtebiliriz ki Avcılık bir spordur.

İnsanlar bazı durumlarda avcılığı spor olarak değil de hayatta kalmak için bir gereç olarak da kullanabilirler doğrusu normal olanı aslında odur sonuçta insanlar da aynı zamanda bir hayvan türüdür. Bir hayvan türü olarak belli içgüdülere sahibiz özellikle bazı araştırmacılar belirtir ki bu içgüdüler konusunda kadınlar daha hassadırlar bunlar da tabi annelik içgüdüleri sebebiyle kuvvetlidir. Avcılık hem eğlenceli bir aktivite ,tabii dozunda bıraktığımız zaman , aksi takdirde ise boş katliamdan ibarettir. Avcılık etkinlikleri ile insanlara hem birbirleri ile sosyalleşme yeteneklerini geliştirirler hem de belli bir takım kurulu olduğundan birbirileri ile iletişimleri de sağlıklı olur. Avcılık sporu ile birlikte başka bir çok enerji harcamaya yönelik hareket yapılır koşu sessiz bekleyiş ve daha niceleri . Hayvanların avlanma aktiviteleri bazen aşırıya kaçabilir ama bu en doğal yoludur sonuçta doğanın kanunu olan bazı şeyler vardır ve bunlar değiştirilemez. Bir takım kısıtlamalar ile birlikte üstelik yüksek vergileri de eklersek tutkulu olan herkesin yapabileceği bir spor haline gelebilir. İnsanlar en ilkel içgüdülerini elinde sonunda dışarıya çıkarmak zorundalardır ve bunu topluma en zararsız bir biçimde göstermek istersek bunu avcılık yoluyla ortaya çıkartmaktan başka şansımız yoktur . İlkel içgüdülerimiz gereği daima içimizde saklı bir şiddet bulunacaktır bu yüzden avcılık sporunun tanınması herkes için yararlı olacaktır. Ayrıca da avcılık yoluyla elde edilen diğer malzemeler de satılarak en azından para konusunda iyi sonuçlara ulaşılabilir.

Bu sebepler avcılık sporunun herkes tarafından tanınması için yeterlidir bile. İnsanlar bu vahşi içgüdülerini bir şekilde dışarıya atmak zorundadırlar aksi takdirde ise bir takım zorluklar asla peşimizi bırakmayacaktır önemli olan kendimizi ve içgüdülerimiz dinlemektir en azından ruhumuzu sakinleştirmek için bu kadarına katlanmak zorundayız.

 

(Visited 17 times, 1 visits today)