İddia

Kış mevsiminde bir akşam ağabeyim ve ben oyun oynuyorduk. Annem bir an gelip bana dedi ki; “Ödevin var mı kızım?” Ben de hemen ödevleri hatırladım. İngilizce, Rusça, Türkçe ve Almanca ödevim vardı.

Ağabeyim bana dedi ki; “Bu ödevleri bu akşam bitiremezsin.” Ben de “var mısın iddiaya?” dedim ve hemen içeri gidip ödevlerimi yapmaya başladım ama cidden bitecek gibi değillerdi. Üstelik ağabeyim sürekli gelip gidip bana ödevlerin ne kadar da sıkıcı ve zor olduğunu söyleyip duruyordu. Bu şartlar altında ödev yapmak daha da zorlaşıyordu. Derken neredeyse gece yarısı olup da hala ödevini yapmamışken annem gelip yatmam gerektiğini söyledi. O kadar yorgundum ki hiç de itiraz etmeden yattım, ama ödevler kafama takıldığı için uyuyamıyordum. Böylece geç saatlere kadar uyumaya çalışarak uyuyakaldım.

Sabah uyanınca ağabeyim hala uyuyordu ben de ödev yapmaya devam ettim ama çok az şey yapabildim. hızlıca Hazırlanıp okula gittim. Okula giderken ağabeyim bana iddiayı kaybettiğimi söyleyince çok canım sıkıldı. Sıkkın sıkkın okula gittim, canım da hiç derse girmek istemiyordu. İlk ders için sınıfa girince İngilizce öğretmeni yerine matematik öğretmenini görünce çok şaşırdım. Ders programı değişmiş ve ödevi olan tüm dersler diğer günlere alınmış.

Yaptığım ödevler için uykusuz kalmama rağmen çok mutlu ve enerjik bir gün geçirdim. Akşam eve gidince ağabeyim ders programının değiştiğini ve ertesi güne bir sürü ödevinin olduğunu söyleyince mutluluğum daha da arttı. Sonra oda dedim ki; “Bu ödevleri bu akşam bitiremezsin.” diyerek gülerek erkenden uyumaya gittim.

(Visited 26 times, 1 visits today)