İddiaya Var mısın?

İstanbul’da çok sevilen bir okul varmış. Okulun adı Minikler Koleji’ ymiş. Bu okulun içinde ana sınıfları, 1. Sınıflar, 2. Sınıflar, 3. Sınıflar ve 4. Sınıflar varmış. Okulun 3. Sınıflarından iki çok iyi anlaşan arkadaş varmış. Biri çok zengin biri de normal. Zengin olan kişinin adı Ecrin.

Fiziksel özellikleri ise: Uzun sarı saçları, beyaz cildi , okulun en güzeli ve zayıf olmasıyla birlikte çok popülermiş. Ecrin ‘in en iyi arkadaşının adı Fadime’ ymiş. Fadime‘ nin  fiziksel özellikleri: Kahverengi küt saçları, koyu teni okulun ikinci güzeli ve biraz kilolu. Okulda geziye gitmişler. Gittikleri yer ise hayvanat bahçesiymiş. Orada kaybolmuşlar iki kız çok korkmuş. Kayboldukları yerde bir yetişkin yokmuş. Kızlar çok susamış. Ecrin yanında su getirmiş. Hem de  iki tane. Birini arkadaşı Fadime’ye birini de kendine almış. Kızlar sularını içmişler. “İddiaya var mısın?” oyununu oynamak istemişler. Ecrin demiş ki:
– Hayvanat bahçesinin çıkış kapısını bulacaksın.

Fadime demiş ki:
– Sen de bir yetişkin bul. İki kız işlerine koyulmaya başlamış.

İkisi de verilen görevi yapmış. Ertesi gün beden eğitimi dersleri varmış. Beden eğitimi dersinde koşu yarışması yapılacakmış. İki arkadaş birlikte yarışacaklarmış. Beden eğitimi dersi gelmiş çatmış. Ecrin ve Fadime aynı anda iddiaya var mısın demiş. İddiaları şuymuş: Kim daha hızlı koşarsa bir hafta boyunca onun istediği olacakmış. Yarışa başlamışlar. Bitiş çizgisine en çok Fadime yaklaşmasına rağmen Ecrin onu geçer.

 

(Visited 53 times, 1 visits today)