İhanetin esareti

Bunu yaptığıma inanamıyorum artık kendime inancım kalmamıştı. Herkes merak dolu gözler ile yaşananlara bakıyordu. Beni tanıyan bana sevgi dolu gözler ile bakan güzel yürekler dağlanmış bir biçimdeydi.

(olaydan 1 gün önce)

huzur dolu bir sabaha uyanmıştım. Önce dışarı çıktım ve artık bir rutin haline gelmiş sabah sporumu yaptım eve geldiğimde ise kapımın önünde bir kargo gördüm. Oysa ki bugün için her hangi bir kargo beklemiyordum. Merak ediyordum içim içimi yiyiordu çünkü 1 gün sonra doğum günümdü. Kutuyu aldım ve mutfak masasına koydum ancak spor yorgunluğundan unutup duş aldım ve kahvaltı yaptım. Artık kendime gelmiştim ve kutuyu açmaya hazırdım. Kutuyu açtım ve birde ne göreyim.

Kutudan bir silah ve bir not çıkmıştı. Şaşkınlık içerisinde silah ile yüz yüze bakıyordum. Notta ise doğru anı bekledim yazıyordu. Doğru anın ne olduğunu, doğru anı bekleyen kişinin kim olduğunu ve bu silahı kimin kapımın önüne koyduğunu bilmiyordum ancak bildiğim bir şey varsa onunda bu silah artık benim hayatımı değiştirecek olmasıydı. Silahı aldım ve belime taktım. Artık etrafımda güvenebileceğim birisinin olmadığını düşünüyordum. Dışarı çıktım ve mahallede birkaç tur attım insanların bana karşı bakışlarını görmek için ancak bana bu paketi gönderebilecek kapasitede bir insan benim karşıma çıkamazdı. Bende geri evime döndüm. Artık yarını beklemek zorundaydım. Sabah olmuştu ancak benim gözüme uyku girmemişti sabah sadece 1-2 saatlik uyku ile duruyordum. Arkadaşlarımın mesaj attığını gördüm beni kahvaltıya çağırıyorlardı. Onları kırmayacaktım. Bende silahı belime taktım ve üstüne de tişörtümü koymuştum. Oraya vardığımda pastayla beni karşıladılar. Güzel bir kahvaltıdan sonra kaliteli bir sohbete daldık. Tam masadan kalkmak üzereyken belimdeki silahı gördü arkadaşlarım. Bana çok kızdılar ve korkmaya başladılar olayları birbir anlattım ve ortamı bir anda buz kesti ancak biri hariç bende ondan şüphelenmeye başladım Mehmet’ten. Oradan ayrıldım ve olayları etraflıca düşündüm şüphelerimin doğru olduğunu düşünüyordum bugüne kadar yaşadığımız olaylardan sonra ve bende Mehmetin evine bir paket gönderdim içerisinde bir silah ve onun bana gönderdiği nottaki yazının aynısını. Gereken mesajı artık aldığını düşünüyordum. 1 saat sonra arkadaşlarım beni bir mekana daha çağırmıştı ve bende gittim. Orada sürpriz bir doğum günü partisi vardı. Mehmet’in de orada olduğunu düşündüm ve havaya bir el ateş ettim insanlar arkadaşlarım korkup kaçmaya başladı biri hariç Mehmet o da silahını çıkardı ve bana doğrulttu. Artık hız ve reflexlerimiz kapışacaktı. Ben hızlı davrandım ve Mehmet’ii sağ omuzundan vurdum. Mehmet’iin son sözü ise doğru an ne zaman gelir belli olmaz aslanım oldu

(Visited 23 times, 1 visits today)