İkinci Şans

Sadece derin sevgisi olanlar derin acıları hissedebilir , derlerdi . Şimdi çok daha iyi anlıyorum , Kendimi sevmeyi uzun zaman önce sana aldığımda bırakmıştım , bana söylediğin yalanlar için deği de bir daha söylediğin hiçbir şeye  inanamayacağım için kızgın sana . Bugün bir banka oturmuş her zamanki gibi seni düşünüyordum . Denizin sakinleştirici sesiyle huzur bulmaya , seni bir kez daha affetmeye çalışıyordum. Gözlerimi kapadım ve esen tatlı rüzgarın tüm  acılarımı da beraberinden alıp gitmesini diledim . Bir hafifleme hissi ile gözlerimi açtığımda ayağımın kenarına takılmış olan bir kağıt parçası gözüme ilişti , kağıdı okuyup cebime koydum . Adeta benim için gönderilmiş olan bu not ilişkimize gerçekçi bir açıdan bakmamı sağladı  . ” Eğer ona bir şans daha veriyorsan kendini bir kez daha kandırmayı göz önüne alıyorsun demektir.” Seni , sana aşık olduğumdan değil de sessizlikten korktuğumdan affettiğimi anladım  . Beni aldatan yalnızca sen değilmişsin ben sana bir şans daha verip seninle aynı evde yaşayıp , yüzünü gördüğüm her saniye kendimi aldatmışım , sensiz olamayacağıma o kadar inandırmıştım ki kendimi , aşktan çok bir bağımlılığa dönüşmüştün . Bana zarar verdiğini bile bile seninle vakit geçirmeye devam ettim .

Kısa bir süre için de olsa  beni sevdiğini sandım fakat sonra anladım ki sevgin bile bir aldatmacadan ibaretmiş . Belki de beni kısa da olsa sevdin fakat sen asla biz olmayı sevmedin  hatta sen biz olmak ne bilmedin. sen hiçbir zaman .  Artık tüm yalanlarından sıyrılıp kendime odaklanmaya karar verdim . Beni umursamayan birinin peşinden koşmaktansa yalnız olmayı tercih ederim  ,  bunun sorumlusu sen değilsin , biz seninle çok farklı öğrenmişiz sevmeyi , senin sevgin benimkinin yanında soğuk  yavan  kalıyor gibiydi  . Seni artık sevmiyorum diyemem fakat senin gibi olmak ne de senle  olmak istemiyorum artık  , belki günün birinde beni gördüğünde özledim diyebilmen için gidiyorum . Seni hala sevebiliyorken daha fazla canımı acıtmadan seni unutmam gerek , hiç unutmak istemediğim en güzel anılarımızı bile . Bu mektuba hiç yazmamam  gerekirdi aslında ,  limanı terk eden bir gemi usulca ayrılmayımdım senden , sessiz sedasız haber vermeden ; böyle güzel bir ayrılığı haketmediğinden değil haber vermeden  çekip gitmek en kolayı olduğundan birden bırakmalıydım seni .

Çok uzun zamandır içime atıyordum fakat artık tutamıyorum kelimeler adeta içimden taşıyor , haykırmak istiyorum suratına  fakat seni gördüğümde dayanamıyorum yumuşuyorum hemen bu yüzden yazmakla yetiniyorum hep kendimi geçiştirdim biraz daha sabret bir ,  bir şans daha ver diye   fakat artık tükendim kendimden çok fazla şey feda ettim , sırf seninle olabilmek için gururumu hiçe saydım . Hep ilk sana ,  bize öncelik verdim kendimi erteledim , umarım hiç kimse senin bana hissettirdiğin kadar değersiz hissettirmez sana , sen zaten biz olma fikrinden yıllar önce vazgeçmiştin şimdi de ben senden vazgeçiyorum . Bu ilişki de en az benim kadar yıpranmıştı , bizim ilişkimiz uzun bir ilişkiden ziyade uzatılan bir ilişkiydi ,  ilişkiyi daha fazla uzatıp yaranmaya gerek yok , sensiz çok daha iyi olacağıma eminim . Umarın sen de hatanı anlar ve bir daha hiçbir kadına bunları yaşatmazsın .

 

(Visited 29 times, 1 visits today)