İleri Geri

Bulunduğunuz bölgenin 50 yıl sonrasını hiç düşündünüz mü? Acaba nasıl bir yer olacak diye. İnsanlar da değişiklik olacak mı diye kendinize hiç sordunuz mu? Metine başlamadan önce sormanızı önerim.

Teknoloji çok gelişecek yepyeni icatlar ortaya çıkacak, elektrikli arabalar yoğunlaşacak ve bizim şu anda bile görme olasılığımız düşük olan o çok değerli arabalar

bile hurdalıkta olacaklar, olmayan çok az araba kalacak ve çok iyi ve mükemmel denecek şekilde tasarlanmış olan yeni arabalar onlara neredeyse hiç soluk aldırmadan şu an değerli olan arabaların  satışlarını durduracak. Bunun sebebi de petrolün tükenmeye çok yakın olacağındandır. Petrolün bitmesi en çok ticareti etkileyecek çünkü gemiler petrol kullanıyor ve elektrikle çalışan yük gemisi bulunmuyor buna uçaklarda dahil olacak. Artan nüfus da çok etkilenecek çünkü ekonomik krizler ortaya çıkacak onun dışında insanlar için en önemli olan şey yani oksijen tükenmeye başlayacak. Bu olaylarda  teknolojisi çok yükselmiş olan ülkelerin dünya dışında farklı gezegenlerde yaşama planını gerçekleştirmelerini sağlayacak önemli bir etken olacak ve  ülkeler boş kalmış toprakları almak için savaşacak.

Bizim ülkemizde de bu tür olaylar olacak ama biz gezegenimizden ayrılamayacağız. Bizim eğitim sistemimiz çok gelişecek ama bazı insanlarımız eğitim almadığından dolayı binalarımız düzgün yapılmayacak, yapılsa bile cahil insanlar onu kendi menfaatleri için bozacak. Bu menfaatler içinde bir deprem olduğunda bina yerle bir olacak. Eğitim almamış büyük kitle depremde harap olmuş binaların içerisine masum ve korumasız insanların molozların arasında kalmış 3 kuruş etmez eşyalarını almak için giriyor olacaklar. Aslında bunların olmasının sebebi şu anki eğitimimizden kaynaklanıyor çünkü eğitim almamış insanlar yetiştiriyoruz bunun sonucunda da işsizlik ortaya çıkıyor ve insanlar çocuklarını eğitecek para bulamıyorlar ve çocuklarda güçlü olmadıkları için ve de içlerinde okuma ışığı bulundurmadıkları için devlet okullarına gitmeyi reddediyorlar ve eğitimsiz bir şekilde hayat sürmeye devam ediyorlar. Keşke devam etmeseler çünkü nesilleri giderek artıyor.

Okuyan kitle ise giderek bilgileniyor ve ülkemizin gelişmesi için çok büyük adımlar atıyor. Bizde daha bir 50 yıl sonrasında (şimdiki zamana göre 100 yıl sonrası) başka gezegenlere yolculuk yapmaya başlarız.

Mevsim değişikliği konusuna gelince;

Mevsimler neredeyse hep aynı olacak yani yaz ama bazı kışlar inanılmaz sert geçecektir yani neredeyse şimdi olduğu gibi  olacak çünkü petrol tükenmiş olacak ve bu yüzdende fabrikalar ve araçlar elektrik gibi doğaya çok zarar vermeyen enerjiler kullanacaklar.

Yani  bazı özelliklerimizi eski zamanlarda olan olaylar mesela Kaynaşlı depreminde olan olaylar gibi olacak. Bazıları ise yepyeni bir şekilde ortaya çıkacak ve eğitim seviyemizin arttığını gösterecek.

(Visited 24 times, 1 visits today)