İLERİ TEKNOLOJİ

Benim adım Arda. 10 yaşında, duygusal ve çalışkan bir çocuğum. Şimdi size bundan 20 yıl sonraki durumumuzu anlatmak istiyorum.

İlk olarak şundan başlayalım;

Gelecek pis bir yer mi?

Gelecek temiz ve teknolojinin iyice geliştiği bir yer mi?

İnsanların teorisine göre, bundan 20 yıl sonra çevremizin pis olduğunu ve her yerde binaların olduğunu göreceğiz. Ama eğer biz binaları azaltıp onların yerine ağaç ve bitkiler dikersek bu durum değişir.

Bunlar Bizim Elimizde!

Ne Ekersen Onu Biçersin!!!

Geldik bundan 20 yıl sonraki günlük hayat düşüncemi anlatmaya. Herkes gibi elbette ben de geleceğin pis bir yer olmasını değil, temiz ve teknolojinin iyice geliştiği bir yer isterim.

İlk önce evimizin yerinin nasıl bir yer olduğunu ve nasıl bir ev isterdim sorusunu cevaplayayım. Evimin 2 katlı ve büyük bir oyun alanına sahip olmasını isterdim. Bu oyun alanında tüm oyunları oynanabilmesini, katlardan katlara kaydırak ile inilmesini ve merdivenlerin hareketli olmasını isterdim. Bodrum katında duvar yerine, bahçedeki havuzu akvaryum gibi görebileceğim kocaman bir cam olsa ne güzel olurdu!

 

 

Teknoloji o kadar gelişmiş durumda olmalı ki evimin bir odası simulasyon odası olmalı, bu odada istediğim her şeyi sanki canlı gibi, sanki oradaymış gibi deneyimlemek isterdim. Böylece sanki istediğim her yere gitmiş, istediği her şeyi yapmış gibi olurdum…

(Visited 73 times, 1 visits today)