İlk Hedef

Hayaller, hedefler, illaki herkesin bir hayali hedefi vardır bu hayatta. Kimileri bu hayalleri geliştirmek için sürdürür hayatı, kimileri soyut bir dünyada hayal olarak yalnız bırakır o düşüncüleri. Oysaki bu düşünceler kendilerinin bir parçasıdır yalnız bırakmak doğru bir karar değil aksine kişiyi mutsuzluğu, depresyona bile itebilir. Tabii ki hedefler kolay olmayabilir ama bence her bir hayal kazanılması gereken bir savaştır.

Hele elimize hedeflerimiz için sermaye veriliyorsa bunu kaçırmamak lazım. Her insan farklıdır bu sebeple sermaye denince akla ilk para gelmemeli. Bu bir yetiştirme yurdu, huzur evi de olabilir, tabii bunlar içinde para lazım ama bu fikirlerin altında yatan ve ulaşacağı şeyler o paradan daha değerlidir.

Benim elime sermaye geçse şuan ki aklımla arkadaşım ile hayalimiz olan işe atılırım. Aslında büyük bir hayal olmayabilir ama bizim için büyük bir hedef ve bir gün bunu kesinlikle gerçekleştireceğiz. Elimizdeki sermaye ile araba alım satımla başlayarak yıllar sonunda kendi galerimizi açmak. Çoğu anlattığımız insan bu kadar kolay olsaydı herkes yapardı gibisinden söylemlerde bulunuyor. Tabii ki kolay değil ama biz yaptığımız için kolay olacak. Nasıl bir yol izleyeceğimiz çok önemli.

Şöyle ki para kazanmak bence abartıldığı kadar zor değil sıkı çalışma ve istikrar ile elde edilebilir ama mutluluk böyle bir şey değil. Bizim ilk gayemiz ise bu işe sevgiyle girmemiz bundan dolayı zaten 1-0 rakiplerimizden önde başlayacağız. Ardından konuşma becerisi çok önemli, basit bir şeyi öyle bir anlatırsınız ki karşının ağzı açık kalır. İlk husus siz karşı tarafa iş alan veya satıcı gibi yaklaşmamanız lazım, öyle bir konuşmalısınız ki karşıya sanki size ihtiyacı varmış hissi vermeniz ve iş alan sizken sanki karşıya iş veriyormuş durumuna geçmeniz lazım. Bu tabii ki kolay bir şey değil ama imkansızda hiç değil. Arkadaşım küçüklüğünden beri arabaların içinde büyüyen birisi arabalar hakkında güvenim kendisine tam, babası da zaten bu işle meşgul araba konusunda sıkıntı yaşayamayacağımızın garantisini verebilirim. Gireceğimiz bu yolda gerekli olan şeyler zaten biri konuşma becerisi diğeri ise araba bilgisi diğer ekonomik, hukuk işleri bu işin baharatı.

Başarılı olamazsak ki çok zor bir ihtimal, hiç üzülmeyiz kaç yılımızı masada geçirip başkasının emrinde 9-6 masa başı çalışıp üzerine asgari ücret almaktansa hedeflerimizin yolunda başarısız olmak tercihimdir. Ülkemizde kaç öğrenci okuyup hayallerine ulaşamıyor, biz o öğrencilerden olmayacağız. Sisteme, düzene aykırı şekilde yaşayıp tarih yazacağız. Allah’ın izniyle önce ülkede ardından dünyada bir isim olacağız. En önemli noktalardan biride adaletin olduğu yerde helal parayla, alın terimizle başaracağız. Son olarak siz, siz olun hedeflerinizi bırakmayın, hayalleriniz için yaşayın.

(Visited 4 times, 1 visits today)