İlk Kahramanımız

Herkes küçük olmuştur ve tabii o zamanlarınıza göre elbet sizi eğlendiren şeyler de vardı. Gerek oyunlar,muhabbetler,masallar ve yaşınıza göre çizgi filmler.Bunların hepsi küçükken sizi eğlendiren şeylerdi. Peki hayran olduğumuz her zaman günü kurtaran kahramanlarımız gerçek olsaydı neler olurdu?

çizgi filmler ile ilgili görsel sonucu

Sizi bilmem ama ben küçükken sürekli televizyon izlerdim bir de üstüne akşam bana kitap okusunlar isterdim bu yüzden çok fazla kahraman tanıdım. Sabah kalkardım ,üstümü giyerdim ve kahvaltımı televizyon başında yapardım. Okuldan dönerdim ve yemek yiyene kadar yine televizyon izlerdim.Bu olay yaklaşık ben 12 yaşına gelene dek sürdü. Her çizgi filmde mutlaka günü kurtaran bir kahraman vardır. Ve tabii ki kötülük yapan diğer karakterler de. Ben belki herkesin bilmediği ama izleyenlerin çok sevdiği bir çizgi filmden örnek vereceğim. Adı “Adventure Time” genel olarak karakterler; Finn, Jake,Prenses Ciklet, Marceline ,Buz Kralı… gibi.Genel olarak tek bir düşmanları yok bir bölümde kötü olan Buz Kralı diğer bölüm onlara yardım edebiliyor veya herkese yardım eden Prenses Ciklet bir anda kötü biri olabiliyor. Ama değişmeyen sadece 2 karakter var biri Finn diğeri ise Jack. Finn yaklaşık bizim yaşlarımızda küçük bir çocuk ve köpeği Jack ile yaşıyor. Finn’in herhangi bir süper gücü yok ama kılıç kullanabiliyor,Jack ise istediği kadar esneyebiliyor. Çizgi filmde sadece Finn insan diğer herkesin ya bir süper gücü var ya da farklı bir objenin canlı formundalar (limon,naneli şeker…)

adventure time karakterleri ile ilgili görsel sonucu

 

İkilinin birbirilerinden başka güvenecek kimseleri yok sebebini zaten açıklamıştım. Ben Finn’in gerçek hayatta büyük değişikliklere yol açacağına inanıyorum çünkü çok fedakar,özgür ruhlu ve iyi niyetli. İzleyenlerin de bileceği gibi başına ne geleceği umurunda olmadan yardıma muhtaç herkese yardım ediyor. Yaşının küçük olması onu hiç bir zaman durdurmuyor o her zaman hazır. Cesur olmasının yanında her zaman kötülerin bile belki iyi biri olacağı düşüncesiyle yaşıyor.Hayatta en değer verdiği şeylerden biri köpeği Jack böyle dediğime bakmayın aslında Jack 30-40 yaşlarında. Onun aksine her zaman insanlara güvenip değer veriyor.Kısacası bir kahramanın taşıması gereken her şeyi taşıyor.

(Visited 430 times, 2 visits today)