İlk Uçak Yolculuğum

O gün  ailemle beraber Ankara’dan Ağrı’ya uçakla gidiyorduk. Bütün ailem heyecanlıydı ama en heyecanlıları bendim. Çünkü annem , abim ve babam daha önce uçağa binmişti ama ben hiç binmemiştim. Bu yüzden en heyecanlıları bendim.

Biz Ağrıya Çarşamba günü gidecektik ama annem bize pazar gününden eşyalarımızı toplattırıyordu. Bence gerek yoktu ama annem öyle istediği için annemin istediği şeyleri yapıyordum. En sonunda Çarşamba günü gelmişti. Çok heyecanlıydım annem havaalanına geç kalmamamız için bizi erkenden kaldırmış ve biz de sonuç olarak erkenden havaalanına gitmiştik. Ben uçağa binme zamanı gelince hemen uçağa koşmuştum.

Hava karlı ve sisliydi ama yine de gökyüzü çok güzel gözüküyordu. Aniden yapılan anonsla irkildim, anons şöyleydi. “ Hava koşulları sebebiyle uçağımız acil iniş yapacaktır.” Duyduklarıma inanamamıştım. Aniden çok büyük bir hız ve ses ile uçak aşağı indi neyse ki burası Ağrı’ya çok yakındı.

Hemen bir otobüse binip Ağrı’ya gittik. Ağrı’da şehir merkezine gidip bütün şehri bir faytonla gezdik. Oranın yöresel yemeklerinin tadına baktık. Gezilebilecek bütün yerlerini gezdik. Çok güzel bir yolculuktu.

 

 

(Visited 69 times, 1 visits today)