imkansız

Hava yağmurluydu, çok sis vardı eve doğru yol almıştım derken bir anda yağmur durdu, sis açıldı. Bir olaylar seziyordum. Yolda sabit bir hızla giderken aniden bir yığıntı gördüm. BU trafikti ve büyük ihtimalle bir kazadan dolayı olmuştu. Arabadan indim kazaya usulca yaklaştım. Üç araba birbirine girmişti, sanki bir fiyonk gibilerdi. Birinci arabaya bir göz attım araç pertti, kullanılamazdı. İkinci araba çok hasar görmemişti çünkü o büyük ihtimalle çarpan araçtı. Fakat üçüncü araç aklımı benden aldı. Birisi bana böyle bir şeyin olacağını söylese imkansız derdim ama olmuştu. Bir adamın kafasının yarısı yoktu. O sahneyi görmek içimi ürpertti. Adam kafam ağrıyor diye sesleniyordu ama nasıl yaşıyordu bu adam. İmkansızdı.

Hastaneye gittik ambulansla beraber. Doktorlar bile adamı görünce oldukları yerde bir dikili taş gibi kalmışlardı. Hemen ameliyat haneye aldılar adamı. Ben akşama kadar orda bekledim ve diğer araçlardaki sürücülerde gelmişti adamın durumunu öğrenmek için. Adam içeride 12 saat kaldı. Biz bekledik. Eşim arıyordu, nerde olduğumu merak ediyordu. Eşime olayları anlattım o da korkmuştu ve gelmek istedi hastaneye. Ben izin vermedim çok uzun sürebileceğini söyleyip yaka paça da olsa ikna ettim. Adam çıktığında yüzü hala yarımdı ve bir kaç saat içinde vefat etmezse çok şanslı olabileceğini söylediler. Adamın nasıl hala yaşadığını sordum cerrah beye. Bana bunun çok nadir görülen ve şans eseri olan bir şey olduğunu söyledi. Şah damarı kesilmemişti. Hatta zarar bile almamıştı. Adamın yanına çıktım, nasıl hissettiğini sordum. Acıyordu belli ki. Ama çaktırmamaya çalışıyordu. Bana iyi olduğunu ve burada beklediğim için minnettar olduğunu söyledi. Bir şey değil efendim dedim. Derken odaya çocukları geldi. İçeri baba baba diye koşturarak gelmişlerdi. Hayatıma bu kadar üzüldüğüm bir anı daha hatırlamıyordum sanırım. Ben babalarının iyi olacağını söyledim ve anneleri yanıma geldi. Nesi var diye sordu. Bütün olayları açıkladım. Kadıncağız bir an sabit kaldı ve ağlamaya başladı. Teselli etmeye çalışsamda boşa kürek çekiyordum.

Aradan 5 yıl geçti ve adamla arkadaş olmuştum. Yüzü düzelmedi tabi ki ama her yanında olduğumda mutlu etmek için elimden geleni yaptım.

(Visited 7 times, 1 visits today)