İMKANSIZ DERDİM

Bir virüs düşünün , özgürlüğümüzü kısıtlayan , eğitimimizde büyük önem taşıyan okulların online olarak gerçekleştirmemizi sağlayan , sosyal hayatımızdan bir sürelik olsa bile mahrum bırakan … Yaklaşık iki yıl önce bizlere bunları söyleselerdi bir çoğumuz inanmazdık . 21. yüzyıldayız ve her şeyin bir çözümü olacağı daha doğrusu bulunacağını düşünürdük .Ama maalesef durumlar tahmin ettiğimi şekilde ilerlemedi .

İlk korona virüs  vakasına   Çin’in Hubei eyaletinin Wuhan şehrinde Aralık 2019 tarihinde karşılaşılmıştır. Bu durum aklımızda soru işaretleri oluşturmaya başlamıştı . Çin’den sonra Güney Kore ve Tayvan gibi birçok Asya  ülkesinde yayılmaya başlamıştı .  Sosyal medya aracılığı ile gördüğümüz korona virüs hastalarının durumları tüm Dünya’yı korkutmuştu . Ve beklenen oldu 11 Mart 2020 günü ülkemizde olan ilk virüs vaka teşhisi konulmuştu. İlk vaka teşhisinin hemen dört gün ardından virüse bağlı ilk ölüm 15 Mart 2020 tarihinde gerçekleşti .

Ve evet bugün 13.02.2022 nerdeyse virüsün hayatımıza girişinin ikinci yılı  aşılar , ilaçlar bulundu ancak bu hala korona virüse yakalanmamamız için kesin bir korunak değil . Böyle giderse maskeyle yaşamaya bir süre daha devam edeceğiz gibi duruyor . Ve işte bahsetmek istediğimde tam olarak bu ” Birisi bana böyle bir şeyin  olacağını söyleseydi imkansız derdim “.

(Visited 7 times, 1 visits today)