İmkansız Ne Demek?

İmkansız kelimesi sözlükte olma ihtimali bulunmayan anlamına geliyor. Ama bu kelime sadece bu tanımla anlatılacak bir kelime değil. Bu kelime aslında insanların tüm umutlarını, gelecekte kendileri hakkında kurdukları hayalleri, başarmak istediklerini saniyesinde yok eden bir kelime. Özellikle bunları değer verdiğimiz insanlardan duyunca. Size bu kelime hakkında bir hikâye anlatmak isterim.

Bir gün bir kız varmış. ( Bu kız, ailesi olmadığı için ismini bilmiyor ama sokaktaki çocuklar ona kömür kız ismini takmış). Bu kızın (lakabından belli olduğu gibi) simsiyah gözleri ve kömür renginde saçları varmış. Bu kız gizlice okul pencerelerinden öğretmenlerin ne anlattığına bakar, öğretmenlerin söylediklerini çöpten topladığı kağıtlara not edermiş. Bir gün öğrencilerin okuldan çıktığı bir zamanda bir öğretmenin gözüne batmış. Bu öğretmen bu kızı ücretsiz bir şekilde okulda okutmuş. Yıllar sonra da bu kız girdiği sınavlarda önce okul birincisi sonra da Türkiye birincisi seçilmiş.

Bu hikâyede anladığınız gibi uzak ve imkansız görünen bir şey, bir anda yakın ve mümkün olabilir. Asla hayallerinize imkansız diyenleri dinlemeyin.

(Visited 13 times, 1 visits today)