İMKANSIZI BAŞARMAK

Herkesin bildiği üzere, imkansız diye bir şey yoktur.Ben de bunu kanıtlamak için size bir anımı anlatacağım, bu arada ben Şeyma.

Bir gün ben, ilk kez bilgisayar oyunu oynamaya karar verdim .Playstore da baya dolaştım,ama birşey bulamadım.Düşündüm ve arkadaşım Eleplay (kendisinin takma adı) aklıma geldi.Onu aradım ve sordum. Bana Roblox ve Eyes diye iki oyun tavsiye etti .Ben de Roblox’u seçtim . 2 gün boyunca oynadım. 3.gün ise Grany Roblox diye bir oyun gördüm. O oyunda ise zincirlenmiş gibi 4 gün boyunca vakit geçirdim . Arkadaşlarım Ali,Sema,Selin,Mehmet,Alperen… , beni bahçeye oyun oynamaya çağırıyorlardı.Ama ben Grany Roblox oynamaya devam ettim.Ertesi gün bilinmeyen bir numaradan çağrı geldi.Telefonumu anneme sormadan açtım ve arayan kişi ile aramızda şöyle bir diyalog geçti :

-Alo, kimsiniz?

-Tahmin et.

-Hey ! yeter kapatıyorum .

-Hayır, dur!

Deyince telefonda ki gizemli ses, ne yapacağımı bilemedim.

-Adın ne? diye bir soru aldım ve bir anda arkadaşım Selin’in adını verdim .

-Selin.

-Ooo  ! güzel isim.

-Sağol ,sen kimsin ve adın ne dedim.

-Dolandırıcı ha ha ha dedi ve yüzüme kapadı.

Ama ben umursamazcasına Grany oynamaya devam ettim.Sonra oyundan garip sesler gelmeye başladı.

Selinnn,Seliiinnnnnn,Seeeeeelliinnnn…..diye

İyice korkmaya başladım.Ondan sonra bir gülüş geldi, ve bu gülüş telefondaki ile aynıydı.Bütün herşeyi birleştirince o kişi bir hacker veya dolandırıcıydı.Anladım ki bu oyun sayesinde ben bilgisayardan izliyordu, baya beyin fırtınası yaptım ve çıkan sonuçlar : bu oyunu Eleplay tavsiye etti ve niye böyle bir oyunu tavsiye etti.Bu olaydan 3 gün sonra anneme rica edip Eleplay’lere misafirliğe gidebilir miyiz diye sordum.Annem ise olur dedi ve gittik. Eleplay bu duruma sevindi.Bir yarım saat sonra Eleplay ,lavaboya gideyim,ondan sonra yiyecek birşeyler getireyim dedi.Ben ise tamam dedim.Onun bilgisayarına yaklaştım,fareyi oynattım ve ne göreyim.Odamı gösteren kamera ,altında ise Grany ROBLOX kamerası yazıyordu.En altta da şifreli bir kod yazıyordu.Fareyi oynatmadan önceki hale getirmeyi çalışıyordum.O sırada yerde bir şfre girme butonu vardı.Aklıma bilgisayardaki o kodu girmek geldi ve girdim.Yerde kapı açıldı, o kapıdan içeri girince mahallemizde son 5 ayda ölenlerin resimleri vardı.En altta hepsini ben öldürdüm yazıyordu.Hemen polisi aradım.Polisler geldi Eleplay’i aldı.Meğersem aylardır aranan çocuk katili ve oyun hackerıymış. Polisler çıkmadan önce bana şöyle dediler.

-Aferin,imkansızı başardın.

 

 

 

 

 

 

(Visited 30 times, 1 visits today)