İMKANSIZI BAŞARMAK

Bir gün dışarıda oyun oynarken bir abla herkese bir davetiye veriyormuş. Ahmet davetiye veren ablanın yanına gitmiş demiş ki:
-Abla ne dağıtıyorsun?
Abla:
– Mahalledeki çocuklara sporu sevdirmek için koşu yarışması düzenliyoruz kazanana bisiklet hediye edeceğiz.
Ahmet çok heyecanlanmış çünkü bisikleti yokmuş belki kazanıp bisikleti alabilirmiş.                            Ahmet:
-Abla ben de katılabilir miyim?
Abla:
– Tabi ki.
Ahmet çok sevinmiş ve koşarak eve gitmiş annesi ve babasına seslenmiş:
-Anne, baba mahallede koşu yarışması düzenleniyor lütfen ben de katılabilir miyim? Babası, “Tabi ki katılabilirsin.”demiş.
Ahmet çok sevinmiş, yarışmaya çalışmaya başlamış her gün koşu yapıyor, dakika tutuyormuş. Gün geçtikçe daha iyi olmaya başlamış.Babası ona, “Kendine güvenirsen, inanırsan her şeyi başarabilirsin diye öğüt vermiş.
Artık yarışma günü gelmiş. Ahmet çok çalıştığı için kendine çok güveniyormuş. Yarış vakti gelmiş. Bütün yarışmacılar yerlerine geçmiş. Ahmet çok heyecanlı, kalbi güm güm atıyormuş. Abla düdüğü çalmış ve yarış başlamış. Ahmet çok iyi başlamış yarışa ama ayağı takılıp ve düşmüş ve çok geride kalmış. Yarışı bırakmayı düşünüyormuş ki babasının söylediği söz aklına gelmiş. Kendine güvenirsen, inanırsan her şeyi başarabilirsin. Ahmet kendini toparlamış ve yarışa devam etmiş. Arkadaşlarına yetişmiş kendi kendine başarabilirim diye söyleniyormuş. Bir çok yarışmacıyı geçmiş son metreler kalmış, iyice hızlanmış ve imkansızı başarmış, birinci olmuş. Anne ve babası onunla gurur duymuşlar. Ahmet de bisikletin keyfini çıkarmış. İyi ki yarışmayı bırakmadım kendime inandım demiş.

(Visited 93 times, 1 visits today)