İmkansızı Başarmak

Merhaba, benim adım Lena. 22 yaşındayım. Ben bir bilim insanıyım. Ama şu an bunu bu kadar kolayca söyleyebilmek için çok çalıştım.Şimdi size bu süreci anlatacağım.

Liseden mezun olacağım zaman öğretmenlerim benim ne kadar başarılı olduğumu biliyorlardı. Bu yüzden beni çok iyi bir eğitim veren benim mutlu olacağımı umdukları bir üniversitenin sınavına yönlendirdiler. Sınava girdiğimde çok telaşlanmıştım. Elim ayağım boşalmıştı. Sınavdan çıktığımda büyük ihtimalle okula giremeyeceğimi az çok tahmin edebiliyordum. Bir iki hafta sonra sınav sonucum açıklandı. Hem ailem hem de öğretmenlerim bu kadar düşük bir not almama çok şaşırmışlardı.

Bu sonuç beni hep hayalini kurduğum kendi icadımı yapma fikrine daha çok yönlendirdi ve canla başla kendi icadımı yapmak için çalışmaya başladım. Ama ne yapacaktım? Sonunda buldum ve Biltek diye bir şey icat ettim.

Sonra bu icadımı öğretmenlerime ve aileme gösterdim. Hepsi çok beğendi ve beni destekledi. Bu defa öğretmenlerim değil bir karar almıştım. Bilim insanı olacaktım. Geriye tek bir şey kalmıştı o da icadımı sunmak. Beklediğim o gün geldi çattı.İcadımı bütün bilim insanları beğendi ve böylece ben de bir bilim insanı olmaya hak kazandım.Çoğu kişiye imkansız gelen şeyi başardım. Yeterince çalışırsanız başaramayacağınız hiç bir şey yoktur…

(Visited 22 times, 1 visits today)