İnsan Emeği

İnsanlar hayatlarını sürdürebilmek için çalışıp para kazanmak zorundalar. Bir çok iş alanında insan gücüne ihtiyaç vardır böylece insanlara iş ortamı oluşur. Böylelikle insanlar hem işsiz kalmaz hem de üretim olur.

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber insan gücünün yerini makineler yer almaya başladı. Örneğin makinelerden önce bir tarla sürülmesinden, ekilmesine ve hasat edilmesine kadar tüm işleri insanlar yapardı. Günümüzde ise bu işleri insanlar yerine iş makineleri yapıyor. Makineler insanların işini kolaylaştırmaya başladı. Böylece insan gücüne ihtiyaç azalmaya başladı böylece iş imkanı da azalarak işsizlik ortaya çıkmaya başladı. Teknoloji hızla gelişmeye devam ediyor. Makinelerden sonra robotlar icat edilmeye başlandı. Makineler işsizliği arttırmıştı robotlar ise bu sayıyı daha da arttıracak. Çünkü insanlar yerine işleri robotlar yapmaya başlayacak. Böylece insan gücüne ihtiyaç da kalmayacak. İnsanlar çalışacak iş bulamayacak hale gelecek maalesef işsizlik daha da artacak.

Teknolojinin gelişmesi, insanların hayatlarını kolaylaştırmak için faydalı olsa da bu şekilde gelişmesi insanları kötü etkileyecektir. İnsanların iş imkanlarını robotlar yok etmeye başlayacak. İşveren için bu durum iyi olsa da çalışanlar için hiç iyi olamayacaktır. Umarım robotlar işimizi elimizden almazlar. İnsan eli değdiği işler daha güzeldir o işe sevgisini, emeğini katar.

(Visited 17 times, 1 visits today)