İNSANLAR GEÇMİŞİ SİLME FONKSİYONUNA SAHİP OLMALI MI?

Teknolojik gelişim günden güne hız kazanmaktadır. Bilgisayar, cep telefonu, tablet gibi bir çok teknolojik aygıtta gerektiğinde kullanım geçmişi silinebilmektedir. Kullanıcılar bu özellik sayesinde teknolojik aygıtların hafızasını sıfırlayarak aygıtları yeni bir başlangıç yapacak şekilde ayarlayabilmektedirler. Teknolojinin insan yaşamına da etki ettiği kaçınılmaz bir gerçektir.
Yukarıda bahsedilen geçmişi silme özelliğinin insan zekasına uygulanmasının çok çeşitli sonuçları olabilecektir. İnsan hafızası kişinin geleceğe yön vermesinde olumlu katkılar sağlayacak bir donanımdır. Ancak geçmişteki üzücü olayların oluşturduğu psikolojik etkilerde insan hayatını olumsuz açıdan etkileyebilir. Her insan için geçmişin silinmesi fonksiyonunun kullanılması kişiye özel sonuçlar doğuracaktır. Bu nedenle bütün insanlık için genelleme yapmak doğru olmayabilir.
Benim açımdam değerlendirirsek geçmişim güzel anılarla dolu olduğu için geçmişimin silinmesi özelliği olması beni etkilemeyecektir. Olsa bile kullanmayı asla ve asla düşünmezdim.

(Visited 16 times, 1 visits today)