İNSANLAR VE HAYVANLAR YER DEĞİŞTİRSEYDİ

Hayvanlar dünyamızı paylaştığımız canlılardır. Bunlardan kimisi yabani hayatta yaşar, ormanlarda, denizde veya okyanuslarda yaşar. Bazıları da bizim evimizi paylaşır. Örneğin en evcil hayvanlar kedi ve köpektir. İnsanların çok eski zamanlardan beri en sadık dostları köpeklerdir. Köpekler bizim evimizde hem bekçilik yapar hem de bize çok iyi arkadaşlık yapar. Evde hayvan beslemek çok büyük sorumluluk ister. Büyük şehirlerde pet shoplarda eşya gibi satılan hayvanlar insanlar tarafından geçici bir hevesle alınarak daha sonra sokağa atılmaktadır.

Kimi hayvansever insanlar tarafından yol kenarında sokakta kalan hayvanları beslediklerini gördüm. Ne güzel ki hala böyle hayvansever insanlar var.

Hayvanların doğal hayatlarında yaşamaları gerektiğini düşünüyorum. Örneğin eğer bizi bir yunus evinde bizi akvaryuma koysaydı ne olurdu? Hiç DÜŞÜNDÜNÜZMÜ?! Bir faytona bağlanıp 2 atı taşıdığınızı düşündünüz mü? Bu dünya hayvanlar ve bizim ortak yaşam alanımızdır. Bizim nasıl insan haklarımız varsa, hayvanların da olduğunu düşünüyorum.

(Visited 115 times, 1 visits today)