İNTERNETİN ÖNEMİ

Ben bulunduğum şehirden çıkamamayı tercih ederdim.Çünkü internetsiz kaldığımızda dışarıda yaşanan çoğu olaydan haberdar olamayız. Veya şehir dışında yaşayan bir akrabamızın yanına gidemiyorsak onu internet aracılığı ile görüntülü arayarak konuşup yüzünü görebiliriz. Veya ödevimizi yaparken bir konuyu anlamadığımız zaman . Bunu internetten konu anlatımı açarak dinleyip bu konuyu öğrenebiliriz. Veya internetten sınavlar yapıp test çözebiliriz. Ancak internet olmadığında bunların hiçbirini yapamayız.

Bulunduğum şehirden çıkamamanın da kötü yanları var. Mesela bulunduğumuz şehirde deniz veya tatil yapılacak alan yoksa şehir dışında denizin olduğu bir yere gitmek isteyeceğiz. Ancak yol tarifini bilmiyorsak mecburen navigasyon ile gitmek zorunda kalacağız. Ancak navigasyona girmek için internet lazım olacak. Bizde internetsiz kalmayı seçtiğimiz için navigasyona giremeyeceğiz. Yani yanımızda da yolu bilen birisi yoksa şehir dışına yine çıkamayacağız.Ben bu nedenle şehir dışına çıkamamayı daha mantıklı buluyorum. Birde hepimizin okulu olduğu için şehir dışına yalnızca yaz tatillerinde veya yarıyıl tatillerinde çıkabiliyoruz. Ancak internet bize her gün lazım olan birşey. Yani yılda sadece üç veya dört kere yapacağımız şeyi her gün yapacağımız şeyle değişmeyiz bence. İnternetle çok uğraşmak kötü olsada şu anda kimse internetten vazgeçemez bence.İnternetle birçok şey yapılıyor. Bunlardan vazgeçilemez bence. Mesela çeviri başka bir dilden bir kelimeyi merak ediyoruz. Çeviri olmadan bu kelimenin anlamını bulamayız.Veya internet olmadan oyun yükleyemeyiz. İnternet olmadan oyun yükleyemediğimiz için oyun oynayanayız da.Veya internet olmadan sosyal medya ile de bir bağlantımız olmaz. Arkadaşlarımızın nerelere gittiklerini veya ne yaptıklarını göremeyiz. Attığı fotoğrafları veya videoları da göremeyiz. Veya bize Whatsapp’dan mesaj attıklarında bu mesajlarıda göremeyiz.Veya okuldaki hocalarımız bize internetten ödevler veya yapmamız için testler gönderdiklerinde internet olmadığı için bunları da göremeyiz ve yapamayız.

Yani sonuç olarak bence bulunduğumuz şehirden çıkamamak daha iyi birşey. Son olarak bir de internetin güzel yanlarından birisi de müzik ve filmdir.Telefonumuza film veya müzik indirmek için bize internet gerekicek. Ama internetsiz yaşamayı seçersek bunları da yapamayacağız.Veya önemli bir haber olduğunda ve bu haber televizyonda olmadığında mecburen telefondan bakmak zorunda kalacağız ve haber de internette olduğu için yine bize internet gerekecek.İnternet olmadan çok önemli olan haberlerdende haberdar olamayacağız.İnternet şu anda bizim için çok önemli birşey. Yani artık internet bizim hayatımızın bir parçası oldu şu anda kimse internetten vazgeçip de şehir dışına çıkmayı seçmez.Yani bence herkes şehir dışına çıkmamayı seçer.

(Visited 49 times, 1 visits today)