İnternetten Alışveriş Yapmak

.                İnternetten alışveriş yapan insanların sayısı gün geçtikçe artmakta, peki bunun sebebi sizce nedir? Sizce neden insanlar internetten alışveriş yapıyorlar? İnternetten alışveriş yapmak daha ucuz ve kolay olduğu için mi yoksa vakitleri olmadığı için mi ya da farklı sebeplerden dolayı mı?

.                  İnternetten alışveriş yapmak hem olumlu hem de olumsuz olabilir. İnternette gördüğümüz şeyler bazen mağazalarda olmuyor ya da olduğu halde bedeni kalmamış oluyor ve bu sebeple internetten alışveriş yapmak  gayet mantıklı geliyor insana fakat bazı zamanlar oluyor ki internetten alışveriş yaptığınıza bin pişman oluyorsunuz çünkü bazen sipariş ettiğiniz mağazanın size  vadettiği ile evinize gelenin hiç alakası olmuyor. Mesela siz en yakın arkadaşınızın düğünü için internetten bir elbise sipariş ediyorsunuz ve bu elbise düğüne tam bir gün kala elinize geliyor. Kargo kutusunu heyecanla açıyorsunuz ve sizin istediğiniz renkte ve bedende olmayan bir elbiseyle karşı karşıya kalıyorsunuz. Çok sinir bozucu olurdu değil mi?

.               Ben garantici bir insanım bu sebeple genelde her şeyi internetten sipariş etmem çünkü internetten sipariş ettiğim bir şeyi gözlerimle görmediğim için içimde hep bir şüphe olur. Aldığım şey istediğim gibi çıkmazsa ya da resimde olan şey ile bana gönderdikleri şey arasında dağlar kadar fark olursa diye kafamda hep bir soru işareti olur. Bu soru işaretlerini yok etmek için ise kendimce birkaç yöntem geliştirdim.
                                                                                                  .                İlk olarak sipariş edeceğim şeyin  mağazasının ismine bakarım, eğer hiç duyulmamış bir ismi var ise oradan sipariş etmem. İkinci olarak ise sipariş edeceğim şeyin ne olduğuna bakarım. Genelde kıyafet sipariş etmem çünkü kıyafetler arasında kalıp farklılıkları olabiliyor. Bir mağazada 38 beden pantolon tam olurken diğer mağazada 36 beden büyük bile gelebiliyor. Elbette değişim yapan mağazalar var fakat ben yine de tercih etmiyorum. Birkaç istisna da olabiliyor. Mesela mağazada deneyip beğendiğim şeyi yanımda para olmadığı için alamazsam ve bir daha ki gittiğimde de mağazada bulamazsam, o beğendiğim kıyafeti internetten alırım ama genelde internetten  kitap veya oda dekorasyon eşyalarını sipariş ediyorum. Hem daha uygun oluyor hem de bir daha alışveriş merkezine gitmeniz gerekmiyor. Kişisel bakım ürünleri de sipariş ettiğim oluyor. Arkadaşlarımın çok övdüğü kişisel bakım malzemeleri bazen sadece internette satıldığı için internetten almak zorunda kalıyorum.
Gördüğünüz gibi ben alacağım şeyi internetten de alıyorum mağazadan da. Nereden alacağımı ise alacağım şey belirliyor.

(Visited 77 times, 1 visits today)