İnternetten Araba

O gün çok heyecanlıydım. İlk defa kendime ait bir arabam olacaktı. Bunun için yıllardır bekliyordum. Yemedim içmedim o araba için para biriktirdim.
İnternetten arabalara bakmaya başladım. Yok siyah olsun, yok çok pahalı olmadın, yok son model olsun diye diye sonunda tam bana göre bir araba buldum. 1 hafta sonra araba galerisine gidip arabayı alacaktım ama arkadaşım ,bana benim canımdan bile yakın olan, bana bir fikir verdi . Keşke vermeseydi. İnternetten sipariş edince daha ucuza alıyormuşsun. Doğal olarak ben de bu fikri beğendim çünkü araba almak beni maddi açıdan gerçekten zorlayacaktı. Sonraki gün işe gittim ve eve geri döndüm. Bilgisayarımda gezinmeye başlarım . Çok güzel bir site buldum. Açıkçası bana bu site güvenilir geldi. Orada kendi beğendiğim arabanın modelinden yoktu. Ama daha güzel ve üst model arabalar daha ucuzaydı. Bu da beni çok sevindirdi. Daha kısıtlı bir bütçeyle herkesin almak isteyip da alamadığı arabalardan alacaktım. Bu heyecanımı ailemle de paylaştım. Onlar benim aksime bu ile hiç sıcak bakmadılar hatta annem çok kızdı . Ama ben her şeye rağmen araba istiyordum ve sonraki gün arabayı sipariş verdim. Tabii parayı da hemen havale ettim. Neyse uzun bir zaman bekledim. Tam iki hafta sonunda kimseden ses Seda çıkmayınca şirketi aradım. Bana geleceğini söylediler 2,3 güne. Bekledim ama gelmedi. Yine aradım ve bu sefer çok sinirliydim. Telefonla konuştuğum karın tatlı dilli bir kadındı. O sayede sinirim azaldı. Bu sefer arabam tam 2 güne gelecekti. 2 gün sonra bana bir telefon geldi arabamı alabileceğimle ilgili. Hemen arabayı teslim alacağım buluşma noktasına gittim. O da ne? Gördüğüm arabanım benim sipariş ettiğim araba ile alakası yok. Tamamen zıt arabalar. Siyah istedim, beyaz araba geldi ; 2022 model araba istedim 2013 model araba gelmiş. Hemen sinirledim ve bağırmaya başladım. Üstüne üstelik hâlâ arabayı getiren adam kendini savunuyordu. Upuzun bir tartışmanın ardından sonra tüketici haklarını aramaya karar verdim. Arabacı adam da bunu duyunca hemen kendini affettirmeye çalıştı. Arabayı değiştireceğini söyledi hatta yarın Nike yapabileceğini söyledi. Ben de hiç emin olmayaraktan kabul ettim. Sonraki gün yine aynı buluşma noktasındaydım. Buluşma saatine 3 dakika kadar erken gittim. Bekledim , bekledim, bekledim… kimse gelmedi tam 1 saat bekledim . O an anladım ki dolandırıldım. Açılan o internet sitesini kapamışlar ve tüm telefon numaralarını da iptal etmişler.
Ne polise gidebilirdim ne de paramı geri alabilirdim. O kadar zaman, çaba, para bir hiç uğruna gitmişti. Ben de o gün dersimi aldım öyle olur olmadık her şeyi internetten sipariş etmedim.

(Visited 5 times, 1 visits today)