İş Görüşmesi

Gökdelenin uzun camlarından yansımamı incelememin ardından, uzun zamandır istediğim işi almak üzere binaya adımımı attım. Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum bu şirkette çalışmak için önüme gelen bu fırsatı iyi değerlendirmem gerekiyordu. Hızlı adımlarla danışmada çalışan görevlinin yanına yürüdüm. Görevli bana görüşmemin hangi katta ve hangi odada geçeceği konusundaki bilgileri elindeki buruşuk kağıda yazdı. Kağıdı aldığımda teşekkür edip hızlıca asansöre doğru ilerledim.

Kağıtta yazana göre görüşme 48. Katta gerçekleşecekti. 48 yazan düğmeye hızlı ve sert bir şekilde basmamla birlikte asansörün içinin dolu olduğunu ve bu 90 katı olan gökdelende inme sırasının bana hızlı gelmeyeceğini anladım. Yanılmamış olacağım ki, ben 48. Kata çıkana kadar en az 20 kişi inip bindi. Bir süre sonra asansördeki kalabalık ve yoğunluktan dolayı başım dönmeye başladı. Hangi katta durduğumuza bakmadan kendimi en hızlı şekilde asansörden dışarı çıkardım. Çarptığım insanlardan özür diledikten sonra en yakın lavaboya doğru yavaşça yürümeye başladım. Yüzümü yıkadıktan sonra biraz sakinleşmiş olmama rağmen ellerimim titrediğini fark ettim. Birkaç saniyenin geçmesi ardından bu ani paniğin nedeninin asansördeki kalabalıktan dolayı olmadığını ve yıllardır hayalini kurup büyüdüğüm işin ellerimden kaçmasından korktuğumu fark ettim. Bir süre sessizce aynaya baktıktan sonra kendime güvenmem gerektiğini çünkü bu işi hakkettiğimi hatırlattım. Olabildiğince sakinleştikten sonra lavabodan çıktım. Tekrardan asansöre bastığımda görüşmeme sadece 7 dakika kaldığını fark ettim. Kafamı kaldırıp daha 36. Kat olduğunu gördüm. Asansör geldiğinde şansıma içeri de sadece 5 kişi vardı. 48. Tuşa basmamla birlikte 2 dakika içinde 48. Kattaydık. Benimle inen birkaç kişiden sıyrılarak oda numarası olan 6’yı aramaya başladım.

Daha başlamasına 5 dakika olmasına rağmen herkesin hazır olduğunu düşünerek kapıyı tıklattım. Birkaç saniye içerisinde gelen “Girebilirsiniz.” diyen sesi duymamla gümüş renkteki kapı kolunu aşağı indirdim. Kapıyı yarısına kadar araladıktan sonra içeri girdim.  Beni karşılayan ekip son derece sıcaktı. O andaki rahatlamamla sohbet havasında geçen görüşmede tarafıma sorulacak soruları biliyor gibi hissediyordum. Görüşme bittiğinde el sıkıştık ve işe alındığımı söylediler. Emindim her başlangıç yeni bir kapıydı. Yaklaşık bir hafta önce sadece bir hayal olmasına rağmen şu an hayatım olmuştu.  Uzak ve imkansız görünen bir şey, bir anda yakın ve mümkün olabilir.

(Visited 10 times, 1 visits today)