İş Ortamı

 

 

 

 

Bugün size iş ortamlarıyla ilgili konuşacağım. İş ortamlarında yakın arkadaş ya da aile bireyleriyle çalışmak başarıyı olumlu mu yoksa olumsuz mu etkiler? Bu sorunun cevabını verebilmek çok zor. Kişiye göre değişebilir. Bunu anlatmak için bazı örnekler:

-Eğer bir aile şirketi kurduysanız ve evde bir gün sorun çıktıysa, işiniz ve aile bireyleriniz. Bundan dolayı zarar görebilir. Evde ciddi olaylar yaşanabilir. Hem iyi hem kötü yanları vardır. Aile şirketinizi ailenizle değil de, akrabalarınızla veya aynı evde yaşamadığınız insanlarla açabilirsiniz.

-Eğer bir şirkette yakın arkadaşınız ile çalışıyor iseniz, bu genellikle iyidir. Şirketinize samimiyet ve mutluluk gelebilir. Çünkü olan olaylar şirkette kalır. Ama eğer aile bireylerinizden biri olsaydı, şirkette olan kötü bir olay yüzünden evde birbirinize darılabilirdiniz. Yakın arkadaşınız aileniz kadar samimi olmaması bazı açılardan iyidir.

Bu durumları ve senaryoları göz önünde bulundurduktan sonra; bana göre, size çok yakın insanlarla çalışmamalı, ama çok soğuk insanlarla da çalışmamalısınız. Çalışacağınız kişi; kuzeniniz, çocukluk arkadaşınız, aile dostunuz olabilir. Ama kardeşiniz, babanız veya çocuğunuz gibi yakın bireylerin olması çeşitli sorunlar doğurabilmektedir.  Ama eğer bizim aramızda bir sorun yok diyorsanız, ya da çok sorunları olmayan bir şirkette çalışıyorsanız size yakın olanlarla çalışmak hem daha iyi, hem daha keyifli. Bu mesele size kalmış, ben sadece olabilecek senaryoları dile getirmek istedim. Umarım faydalı olmuşumdur, kendinize iyi bakın. Hoşça kalın!

(Visited 29 times, 1 visits today)