İşe Alım Süreci

Merhaba, bugün sizlere işe alım sürecinde, iş veren olsaydım nelere dikkat edeceğim hakkında düşüncelerimi paylaşacağım. İyi okumalar…

Öncelikle her ne olursa olsun benim için önemli olan bir insanın karakteridir, bu nedenle saygılı ve dürüst insanlarla çalışmak daha iyi bir seçenek bence. İkici olarak takım çalışmalarına ayak uydurabilen bir insan bence çoğu meslekte başarılı olabilir, çünkü neredeyse her meslek birlikte çalışmayı, araştırmayı gerektirir. Bu yüzden iş verirken karşımdaki kişinin başkalarına karşı nasıl adapte olduğuna, ayak uydurduğuna bakarım. Günümüz teknoloji çağı olduğundan, işe alacağım kişinin teknolojiyle arasının iyi olması, hatta bu konuda eğitimler almış olması da gereklidir benim için, aksi taktirde projelerde hızlanılamaz. Bunun yanında çalıştığımız alanda da ileri düzey eğitimler almış olması gereklidir tabi ki. Son olarak işe alacağım kişi sunum yapmada, hazırlamada başarılı olmalıdır çünkü hangi meslek olursa olsun , hepsinde yeni fikirler sunmak için , anlatmak ve tasarlamak için bu kişiler gereklidir.

Sizler iş verirken başka hangi özelliklere dikkat edersiniz? Düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Bir sonraki blogumda görüşmek üzere!

(Visited 5 times, 1 visits today)