İşe Yarar Uygulamalar

TVSHOW TIME

Bu uygulama özellikle çok dizi izleyenlerin işine yarabilecek bir uygulama. Bu uygulama sayesinde izlediğiniz dizinin hangi sezon ve hangi bölümünde kaldığınızı ya da izlediğiniz dizinin yeni bölümünün hangi tarihte geleceğini takip edebiliyorsunuz veya hangi dizileri bitirdiğinizi ve hangi dizilere başlamak istediğinizi de seçebilirsiniz.

Ayrıca izlediğiniz bölümlerin toplam süresinin kaç ay, kaç gün, kaç saat ettiğini de görebilirsiniz. Aynı zamanda takip ettiğiniz kişilerin de hangi dizileri izlediğini, en son ne izlediğini, bölüm hakkındaki duygusunu ve toplam dizi izleme süresini de görebilirsiniz. Bunun yanı sıra birçok eğlenceli içeriği de mevcut örneğin, izlediğiniz dizi hakkında testleri yanıtlayabilirsiniz, dizilerin bölümleri hakkında insanların yorumlarını görebilir kendiniz de yorum yapabilir, izlediğiniz bölüm hakkındaki duygunuzu belirtebilir ve bölümdeki favori karakterinizi seçebilirsiniz veya hangi karakter olmak istediğinizi belirleyebilirsiniz.

CAMSCANNER

camscanner ile ilgili görsel sonucu

CamScanner kağıdın üstünde olan bir yazılı belgeyi elektronik cihazınızda resim haline dönüştürmenizi sağlıyor. Resim haline getirdiğiniz belgeniz üzerinde düzeltmeler yapabilirsiniz. Resminizin renk tonunda oynamalar yapabilir, PDF formatına dönüştürebilir, başka bir uygulama veya e-posta aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

 

PINTEREST

Pinterest’i belki de bir çoğunuz biliyorsunuzdur. Pinteres aradığınız konuyu görsel, GIF veya video olarak bulabileceğiniz bir sosyal medya uygulaması. Pinterest oldukça geniş bir içeriği olan bir platform. Pinterest’de aradığınız çoğu şeyi rahatlıkla bulabilirsiniz. Pinterest’de dosyalar oluşturabilir ve bulduğunuz görseli, videoyu veya GIF’i istediğiniz dosyaya kaydedebilirsiniz. Aynı zamanda bu dosyalarınızı da bölümlere ayırabilirsiniz. Pinterest’de başka insanların paylaştıkları içerikleri bulabileceğiniz gibi kendiniz de içerik yükleyebilirsiniz. Ayrıca takipçi kazanabilir, başka insanları ya da başkalarının dosyalarını takip edebilirsiniz. İlgili resim

 

SHAZAM

Aynı şekilde belki Shazam’ı da birçoğunuz biliyorsunuzdur. Shazam dışarıda herhangi bir yerde duyduğunuz hoşunuza giden fakat adını bilmediğiniz bir şarkının adını öğrenmenizi sağlayan bir uygulama. Şarkıyı duyduğunuzda Shazam uygulamasına girip karşınıza çıkacak olan Shazam’ın simgesinin olduğu butona basmanız yeterli, büyük ihtimalle uygulama şarkıyı bulacaktır ve size şarkının adı ile birlikte bu şarkıyı dinleyebileceğiniz müzik platformlarını da gösterecektir.

Shazam benim en çok kullandığım uygulamalardan biri. Bence Shazam’ın tek kötü özelliği bazı zamanlarda şarkının asıl sanatçısı dışında başka biri söylediği zaman şarkıyı anlayamaması. Yani şarkının ”cover versiyonunu” anlamaması. Bana göre bu durum düzeltilirse Shazam tam anlamıyla işe yarar bir uygulama olacaktır.

 

 

 

 

 

 

(Visited 83 times, 1 visits today)