İsim,şehir, bitki, eşya… Güzel ve Oyun

       Okul tatil olduğunda ve hafta sonları apartmandaki arkadaşlarımla bahçede oyunlar oynuyoruz. Bazen saklambaç bazen yakalamaca oyunları oynuyoruz. Batu, Alya, Deniz ve kardeşim Onat ile bu oyunlardan keyif alıyoruz, eğleniyoruz. Kardeşim Onat ile bisiklete biniyoruz, yarış bile yapıyoruz. Büyük oyun parkında kaydıraktan kayıyor, salıncakta sallanıyoruz.

Bu yaz Burak’ ın doğum gününde onların bahçesinde su tabancaları ile su savaşı bile yaptık. Çok eğlendik ve ıslandık.

     Batu ve Alya ile evde kendi oyuncaklarımızla oynuyoruz. Onlara gittiğimde onların farklı oyuncakları ile oynuyoruz. Kardeşim Onat kendi oyuncaklarını Alya’ya vermiyor ama ben Alya’ ya oyuncaklarımı veriyorum. En çok eğlendiğimiz oyunlardan biri: isim, şehir, bitki, eşya oyunu. Çok eğlenceli, p harfi ile eşya bulamamış annemden yardım istemiştik annem düşündü bulamadı, en sonunda pabuç dedi. O ne dedik, annem pabuç ayakkabı demek dedi. Şaşırdık. b harfi ile bitki için biraz düşününce brokoli dedim. Bence güzel bir oyun.

Bu oyunlar hem eğlenceli hem de arkadaşlarımızla oyuncaklarımızı paylaşıyoruz. Beraber vakit geçiriyoruz, beraber yemek yiyor, piknik yapıyoruz. Canımız hiç sıkılmıyor. Bilgisayar oyunlarını da seviyorum, ama ailem en fazla 15 dakika oynamama izin veriyor. Zaten bu oyunlar evde oynanıyor, bu beni biraz sıkıyor. Bence en güzeli bahçede arkadaşlarımızla oynamak. Daha güzel oyunlar oynamak dileğiyle…

(Visited 76 times, 1 visits today)