Issız Ada

Bir gün, bir arkadaşım bana soru sordu, “Issız bir adada yaşasaydın yanına alacağın 3 eşya ne olurdu?” Ben de hızlı hızlı söyledim, “Telefon, Koltuk ve Tabak” dedim. Birden bir şeyler olmaya başladı. Bir anda ıssız adadayım. Yanımda telefon, koltuk ve tabak var. Başıma bunların geleceğini bilseydim uzun uzun düşünürdüm.

Koltuğa uzandım. Karnım acıkmıştı. Telefonumdan yemek sepeti uygulamasını indirdim ve hemen hamburger siparişi verdim. Bir saat sonra siparişim geldi ve hemen yedim.

Bir ev yapmam lazımdı. Telefondan hepsi burada alışveriş uygulamasını indirdim ve balta, çivi, çekiç, tahta seti satın aldım. Ürünlerim gelir gelmez 5 saatte evimi yaptım. Evde uyudum. Sabah olunca adayı tanımak için dürbün satın aldım. Bütün adayı inceledim. Meyve ve sebze ağaçlarını gördüm. Hemen koşup meyve ve sebzeleri topladım. Onlardan yemek yapıp yedim.

Adada bir de hayvan gördüm. Bu da bir kediydi. Kediyi alıp eve götürdüm. Evde biraz vakit geçirdik. Bir de baktım ki adaya bir gemi yaklaşıyor. Gemiye binip ülkeme döndüm ve aileme kavuştum.

 

(Visited 43 times, 1 visits today)