Issız Ada Macerası

ISSIZ ADA MACERASI

Bir gün bir adam dışarı çıkmaya karar vermiş. Sokakta ona doğru gelen bir kişi görmüş. O kişi onun arkadaşıymış. Arkadaşı ona:

“Issız bir adaya düştüğünde yanına alacağın üç şey ne olurdu?” diye sormuş. Bilmiyorum diye cevap vermiş. Sonra arkadaşı gitmiş.

Adam arkadaşının sorusuna çok özenmiş ve ıssız bir adaya gitmeye karar vermiş. Adam büyük bir adada yaşadığı için teknesi varmış. Eve gidip çantasına üç şey almış. Sonra limana gidip teknesine binmiş. Motoru çalıştırmış ve kimsenin bilmediği bir adaya gitmiş. Sonunda ıssız bir ada bulmuş ve tekneden inmiş. Adanın derinliklerine gitmiş. Yanına sadece dürbün, fener ve patlamış mısır almış.

Çok yorulduğu için bir ağacın altında uyuyakalmış. Uyandığında akşam olmuş. Hemen fenerini açmış ve patlamış mısırını yemeye başlamış. Ama uyurken akşam olduğu için teknesinin nerede olduğunu bulamamış. ‘Issız bir adaya düştüğünüzde yanınıza alacağınız üç şey ne olurdu? diye sorulduğunda uzun uzun düşünürdüm. Nerden bilebilirdim? Bilseydim daha kullanışlı şeyler alırdım’ demiş. Çantasına bakmış. Ama çantada sadece bir dürbün varmış.

Adam yaşadığı adaya çok uzak değilmiş. Hatta dibindeymiş. Adam öyle bir bağırmış ki, yaşadığı adadaki herkes duymuş. Birkaç dakika sonra helikopterle ıssız adaya onu kurtarmaya gitmişler. Tüm adayı aramışlar ama bulamamışlar. Adamın feneri çok ışık saçıyormuş. Gökyüzüne fenerini tutmuş. Helikopterle adamı almışlar ve kasabalarına dönmüşler. SON

(Visited 92 times, 1 visits today)