GECE GORUNUSU

İSTANBUL’ UN DİLİ

BEN BİR ŞEHRİN DİL İOLMAK İSTERSEM İSTANBUL ‘ UN DİLİ OLMAK İSTERDİM. PEKİ SORUYORSUNUZ İSTANBUL’UN DİLİ OLSAYDIN ONLARA NELER SÖYLER NELER ANLATIR NELER ÖĞRETİRDİN . BEN İLK OLARAK DENİZLERE VE DOĞAYA ÇÖP ATIP KİRLETMEMELERİNİ SÖYLER VE İSTERDİM . VE ONLARA :

  • EĞER DOĞAYI KİRLETİRSENİZ HAYVANLARIN NESLİ DAHA ÇABUK TÜKENİR BİTKİLER BÜYÜYEMEZ VE EN ÖNEMLİSİ BİZ İNSANLAR HASTALANABİLİRİZ . PEKİ DİYORSUNUZ Kİ İNSANLAR NASIL HASTALANABİLİR NASIL ZEHİRLENEBİLİR CEVABIM ŞÖYLE :
  • EĞER DENİZLERİ KİRLETİRSEK DENİZİN İÇİNDEKİ CANLILAR DENİZE ATTIĞIMIZ ÇÖPLERİ YEMEK ZANNEDİP ÇÖPLERİ YERLER. SONRA DA İNSANLAR BALIK TUTMAYA GİTTİKLERİNDE BALIKLARI TUTARLAR VE BALIKLARIN BİRÇOĞU ÇÖP YEMİŞ OLUYOR . BİZDE O ÇÖP YEMİŞ BALIKLARIN MİDESİNDEN ÇÖPLERİ GÖREMEDİĞİMİZ İÇİN O BALIKLARI YİYORUZ VE BALIK ‘IN İÇİNDEKİ ÇÖP VE KİMYASALLAR BİZİM VUCUDUMUZA GEÇİYOR VE HASTALANIYORUZ . PEKİ DİYORSUNUZK BUNU NASIL ENGELLEYEBİLİRİZ. CEVABI ÇOK KOLAY. İŞTE CEVABI :
  • DOĞAYA (DENİZLERE ORMANLARA VB ) YERLERE ÇÖP ATIP KİRLETMEMEK VE EN ÖNEMLİSİ ORMANLARIMIZI KORUYUP AĞAÇLAR DİKMEK. İŞTE BU KADAR BASİT 🙂

ÇEVRENİ    KORU    ÜLKENİ    KORU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Visited 27 times, 1 visits today)