İşte Asrın Maçı

Babam televizyon  daha kullanılmaya başlanmadığı zamanlarda maçları radyonun  başına toplanıp dinlediklerini anlatmıştı. Anlattığına göre televizyonda seyredilen maçtan daha heyecanlı olurmuş. Çünkü maçı hayalinde kuruyormuşsun. Ben radyo sunucusu olsam maçı nasıl anlatırdım diye düşündüm. Umarım beğenirsiniz…

 

İyi akşamlar sayın futbol severler. İşte karşınızda asrın maçı.  Çok çekişmeli bir maç olacak gibi…

Efsaneler  Krallara karşı. Efsaneler  kalede Vandersar, ikili savunmada  Ramos  ve Pique,  orta sahada  ise Dybala , Pogba, De Bruyne , Costa ve Canvaro, ilerideyse Suarez, Ronaldo ve Bale.

Krallar ise kalede Yashin savunma da Maldini, Moore, Nesta ve Zanetti.  orta sahada Pele, Maradona, Hagi ve Ronaldinho  ilerideyse Neymar, Messi ve Cristiano.    

Ve maç başladı. Neymar  hızla atağa kalkıyor. Orta geldi, bir kafa ve avut. Kaleci uzun dikti Pogba aldı güzel pasla Ronaldo şut ve korner. Suarez açtı ortayı bir vuruş ve avut. Kaleci dikti şimdi kontrol Maradona orta  Messi  vuracakken faul ve Ramosa’a sarı kart .Serbest vuruşu  Maradona kullanıyor  vuruyor ve goooooollll. Gol 43’üncü dakikada geldi…90 artı 7 ve maç bitiyor. 3 puan Kralların. Koskoca 90 dakikada sadece bir  gol geldi bir. Evet maçı burada bitiriyoruz herkese  iyi akşamlar sayın dinleyeciler.            

 

(Visited 342 times, 1 visits today)