İŞTE O KIŞ

Merhaba arkadaşlar. Ben Duru İlkim Şevik. Size bir soru soracağım. Kış mevsimi size neler çağrıştıyor? Bana eğlenceli kış faaliyetlerini çağrıştırıyor. Bugün sizlere 2019 yılında gerçekleştirmiş olduğum kayak tatilimi (muhteşem düşüşlerimi) anlatacağım.

Biz kayak için Kayseri,Erciyes Dağ’ını tercih ettik. Oraya annemin üniversite arkadaşı ve ailesi ile gittik. Yolculuğumuzu bir tur yardımıyla gerçekleştirdik (Atmaca turu). Katıldığımız tur bizi saat 05:00’de aldı,yolda diğer yolcuları da aldı ve Kayseri’ye ulaştık. 5 gün 4 gece kaldık. Tur bize bir otel ayarlamıştı. Her gün saat 06:00’da kalkıp saat 16:00.’da bitiyordu. Kayak pisti çok büyüktü. Piste girmek için sıkı sıkı giyinmek gerekiyordu. İlk günlük yaşamımızdaki kıyafetleri giydikten sonra su geçirmez bir pantolon ve özel bir kayak montu giydik. Ardından kafamıza bir kask,gözlük ve elimize su geçirmez bir eldiven taktık. Tabii ki piste normal botlarımızla çıkmadık. Bize çok ağır,bilekleriniz oynayamayacak metal botlar giydirdiler. Kayaklarımız klipsliydi. Piste kayağı ayağımıza takıyorduk ve teleferiklere binip dağın tepesinden aşağı doğru kayıyorduk. Bir gün herkes tümseklerden atlayıp kayıyordu,açıkçası bende birazcık kıskanmıştım. Ama aniden önümde bir tümsek gördüm ve kendi kendime dedim ki “Hadi Duru yaparsın.Alt tarafı sadece atlayacaksın.”. Tümsekten tam atlayacaktım ki tümseğin içinden geçtim ve dengemi kaybederek düştüm. O günün sonunda meşhur Kayseri mantısını yemeye gidecektik. O kadar soğuktu ki inanmayacaksınız ama bir binanın balkonundaki tutunacak yerler kuvvetli rüzgarda binadan kopup uçtu.

Ama ne yazık ki her şeyin bir sonu vardır. Maalesef kayak tatilimiz bitmişti. Ama hiç unutmayacağım deneyimler yaşadım. Size kayağı denemenizi tavsiye ediyorum. Görüşmek üzere.

(Visited 119 times, 1 visits today)