İstediğim Hediye

Aralık ayı başladığı anda yeni yıla hazırlıklar başlar.Yılın en sevdiğim zamanı diyebilirim.Işıklar,ağaçlar,süsler her şey çok güzel.Bir de kar yağarsa dünyanın en mutlu insanı oluyorum. Bu sene de bir on sene bittiği için daha bir heyecanlıydım. Her şey harika gidiyordu 3 hafta öncesinden ağacı süsledim ve hediyeleri aldıkça ağacın altına koymaya başladım. Son bir senedir çok istediğim bir şey vardı. Annem ile babama neredeyse her ay aynı şeyi söylüyordum . 31 Aralığa gittikçe yaklaşıyorduk. Heyecan daha da basmaya başlamıştı

Ağacın altında sadece benim aldığım hediyeler duruyordu. Aklımdan acaba bana hediye almadılar mı soruları geçiyordu Her gün onlara bana hediye alıp almadıklarını soruyordum.Onlar da bana cevap vermiyorlardı.Ben de her gün odalarına gizlice girip bana hediye alıp almadıklarına bakıyordum.Çoğunda başarısız sonuçlanıyordu.Hiçbir şey bulamıyordum.Bunu ben düşünebiliyorsam annemin de bunu düşünebileceğini düşündüm. Sakladığı yeri bulamadım ve çabalarım sonuçlanamadan son buldu.Son günü beklemem gerekiyordu artık.

Babam ile annemi konuşurken kulak misafiri oldum ve hediyelerin yerini öğrendim. Ama gidip bakmak istemedim çünkü heyecanı kaçacaktı.Zaten az kalmıştı.Ama içimden bir ses de bakmak istediğimi söylüyordu.İçimdeki sesi dindirmem gerekiyordu.

Hafta sonu annem ile birlikte alışveriş merkezine gittiğimizde ben yine istediğim o şeye bakıyordum annem de suratıma bakıp gülümsedi. Ona bana bundan alıp almadığını sorduğumda almadığını söyleyip artık gitmemiz gerektiğin söyledi.Üzülmüştüm ama moralimi bozmak istemedim. Sonuç olarak hayatım ona bağlı değildi. Bu bir istekti ve olmasa da olurdu. Ona vereceğim parayla birçok ihtiyacı olan insanın ihtiyaçlarını giderebilirdim ya da küçük çocukları sevindirebilirdim.

Hediyeleri açacağımız gün gelmişti tüm aile toplanmıştık. Heyecanlıydım. İlk kardeşim hediyelerini açmıştı.Ona çok istediği bir şey almıştım. Bana sürekli gösteriyordu.En çok sevdiği şey ise benimle alışverişe gitmekti.Annem babam hepsi hediyelerini açtılar.Sıra bana geldi altı tane büyüklü küçüklü hediye paketi vardı. Hepsini yavaş yavaş açmaya başladım. Birinden çok istediğim makyaj malzemesi seti çıktı. Diğerinden alışveriş çeki,diğerinden yumuşak çoraplar,diğerinden yumuşak pijamalar,diğerinden çok istediğim bir kulaklık ve diğerinden o bir senedir sürekli baktığım o hediye çıktı. Anneme baktım annem bana parlayan yeşil gözleriyle bakıyordu.Yüzümdeki mutluluğu gördü.Ona sarıldım. Babama döndüm ona da sarıldım. Teşekkür ettim ve çok  mutlu olduğumu söyledim. O akşam çok mutluydum hem yeni bir on seneye girecektik hem de istediğim şeyi almıştım. Bu yılın benim için çok güzel geçeceğini hissediyordum.Aynı geçtiğimiz yıl gibi.

(Visited 39 times, 1 visits today)