İsteklerimiz Nasıl Gerçekleşir?

Şimdiki insanların hepsi, buna çocuklarda dahil olmak üzere, her zaman istediğim olsun istiyor. Peki neden yani bir isteğiniz de olmadığı zaman hemen neden isyan, neden ortalığı kırıp dökmek, neden ? Çünkü insanoğlu doyumsuz her zaman daha fazlasını istiyor bu yüzden istedikleri olmayınca hemen sorun çıkartıyor. Peki gel gelelim sorumuza. Hangi kanun, yani istek kanunu bizim rehberimiz olmalı ?

         Şimdi insanlara bakıldığında Murphy Kanunu çok hoş karşılanmaz. Neden? Çünkü Murphy Kanunu  zaten insanların  isteklerinin tam tersi kadar olma olasılığı demek. Peki böyle bir şey güzel olur mu ? Yani sen bir şeyi çok istiyorsun fakat o şey sen istemesen olacak. Bu insanlar için çok zor ve sıkıntılı bir şey. Çünkü insanların hep istemedikleri şeyler olup istediği şeylerin olma olasılığı daha düşük olacak. Bu da demek oluyor ki insanlar bu hayatta hep istemediği şeyler yaşayıp mutsuz olacak demek oluyor. Peki Çekim Yasası ne ? Çekim Yasası insanların bu evrende bir şeyi çok istediğimizde onun için evrene hislerimizi gönderince evrenin de size yanıt  vermesi demek. Yani sen bir şeyi çok istiyorsun ve bunu da evrene hislerinle belirterek olmasını umuyorsun. Peki sizce bu güzel bir yasa mı insanlar için ? Bence evet. Çünkü insanlar bir şeyi  istediklerinde evrene mesaj gönderiyorlar zaten. Ayrıca bu zamana kadar genellikle isteklerimiz hep oluyor. Olmadığı zamanlarda bu sana daha iyi bir fırsat demek çünkü sen o şey olmadığı için belki de daha çok mutlu olursun.

      Bu kısacası bardağa dolu tarafından bakmaktır. Ayrıca bizim bir sözümüz bile var bunu yasayla ilgili. Bu söz şu şekilde ‘Bir şeyi 40 kere istersen olur.’ Baktığımızda da insanlar için güzel görünen şey Çekim Yasası çünkü insanların en azından isteği oluyor. Peki şimdi benim çok, çok fazla derecede, istediğim bir şey olmadı. O Murphy Kanunu değil. Çünkü belki de o çok istediğin şey senin için çok zararlı bir şey olacaktı. İşte bu da, hayırlı şey neyse onun olması bence. Yani  hayırlısı neyse onun olması. Peki baktığınızda hangisi sizin için daha uygun ya da güzel ?

 

Kısacası siz bu iki kanunu ve yasayı gördünüz . Yani bakıldığında Murphy Kanunları da bir insanın rehberi olabilir, Çekim Yasası da bir insanın rehberi olabilir. Çünkü ikisi de aslında hayatla alakalı. İkisi de bir şeyin olması ile alakalı. Yani sen ne istersen iste o şey ya olur ya olmaz.

Buna da üzülmeye gerek yok. Çünkü her iyiliğin içinde bir kötülük, her kötülüğün içinde de bir iyilik vardı. Bunu bilerek hangisini tercih edeceksiniz hadi görelim.

(Visited 156 times, 1 visits today)