İsteme Biçimleri

  Bugüne kadar ne istediysem olmadı veya ne istediysem hep tersini almak zoruda kaldım. Bu hep böyleydi. Bir şeyi ne kadar çok istediysem istediğim kadar olmama olasılığıda arttı sanki. Hayatım boyunca gerçekten çok çektim bu durumdan. Keşke ‘’Evrene göre kural yoktur. Bir şeye şimdi sahip olduğunuzun hislerini sunarsanız evren de buna yanıt verir.’’ Diyen Çekim Yasası’na birazcık da olsa bir inancım kalmış olsaydı ve inanabilseydim. Gerçi büyüklerimde her zaman hep ne kadar istersen o kadar olmaz deyip durdu bana tüm çocukluğum boyunca. Mesela annem ben bir şeyi çok istediğimde hep kendi iş yerinden örnekler verip dururdu bu konuyla ilgili. O yüzden biraz da alışmak zorunda bırakıldım aslında bu duruma. 

 Bir şeyi istemenin yolunun inanmaktan geçtiğine inanan çok büyük bir kesim var. Ben de ilk başlarda inanıyordum aslında ama evren galiba bana istediğimi vermemeyi tercih etti. Bu yüzden de Murphy Kanunlarına biraz daha inanıyorum. Yani bir bakıma çok istemezsem de çoğu zaman gerçekleşmiyor ama… Galiba ben biraz şanssızım. Murphy Kanunları zaten ‘’Bir şeyin ters gitme olasılığı varsa, ters gidecektir. Bir şeyin birkaç şekilde ters gitme olasılığı varsa, hep en kötü sonuç doğuracak şekilde ters gidecektir. Bir şeyin ters gidebileceği olasılıkları engelleseniz bile, anında yeni bir olasılık ortaya çıkacaktır.’’ temellerini kapsar ve gerçekten de hep böyle oluyor benim için. Bir de John Wood Campbell’ın kullandığı “Ters gidebilecek her şey, ters gidecektir.” Sözü var tabii. Sanırım bu noktada artık benim de yapabileceğim bir şey yok. Bazıları Murphy Kanunları hakkında olumsuzluğu değil gerçekliği kapsar fikrini de benimsiyor biraz. Bir de ben belirli bir gelişme herhangi bir yerde ortaya çıkmadıysa, zaten bu durumda mümkün değilmiş demektir diye düşünüyorum çünkü daha mantıklı geliyor. Çekim Yasası ile evrene hem güzel enerjiler göndermeye çalışırız bunların bir yolu da meditasyon yapmak. Buna inanan insanlar genelde ‘’Çok istersen başarırsın.’’, ‘’Çok inanırsan başarırsın.’’, ‘’Çok uğraşırsan başarısın.’’, ‘’ Çok çaba sarf edersen başarırsın.’’ gibi cümleleri günlük hayatında da sık sık kullanmaya alışmıştır. 

  İşte bu yüzden ben ‘’ Evrene göre kural yoktur. Bir şeye şimdi sahip olduğunuzun hislerini sunarsanız evren de buna yanıt verir. ‘’ diyen Çekim Yasası’na değil, Bir şeyin olma olasılığı, isteme olasılığı ile ters orantılıdır.’’ diyen Murphy Kanunlarına inanıyorum. Çünkü dediğim gibi hep böyle büyütüldüm.  

 

(Visited 27 times, 1 visits today)